הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"זהות מוביל": סיירת הסברה לשמיניסטיות ביקרה בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2014-04-10 13:21:40

"זהות מוביל": סיירת הסברה לשמיניסטיות ביקרה בערד
""זהות מוביל": סיירת הסברה לשמיניסטיות ביקרה בערד "

השבוע (א') הגיעה סיירת בנות שרות לאומי ברכבי "זהות-מוביל" לביקור בערד. הביקור מהווה חלק מפרויקט הסברה של בנות שירות לאומי ושמיניסטיות שמטרתו לעבור בין מאות האולפנות והתיכונים בארץ, ולחשוף את השמיניסטיות לעבודת המרכזים לזהות יהודית של המשרד לתרבות תורנית במשרד החינוך הפרושים ברחבי הארץ. עם הגעת הסיירת לערד, מנכ"ל זהות- איגוד המרכזים לזהות יהודית, איתי גרנק ציין כי: "איגוד המרכזים שם לעצמו מטרה לקדם את נושא הזהות היהודית בכל מקום בארץ, הסיירת נועדה להביא את הבשורה לכמה שיותר שמיניסטיות שמבקשות לשרת במרכזים שנה הבאה, כך שבתהליך המיון נאתר את בנות השירות המתאימות והאיכותיות ביותר".

עוד מוסיף גרנק כי: "תפקיד בנות השירות המשתתפות בפרויקט הינו לעשות פעולות הסברה לכלל המרכזים בארץ, והיות והתברכנו בהון אנושי איכותי, אנחנו מאמינים שבנות השירות יבצעו את ההסברה על הצד הטוב ביותר". בהמשך דבריו הדגיש גרנק כי עידן האינטרנט שבו אנחנו חיים מצריך מהאיגוד היערכות מתאימה, "בייחוד בעידן הרשתות החברתיות באינטרנט אנחנו מאמינים שאין תחליף למפגש האישי והאותנטי עם הציבור ובשל כך הוצאנו לדרך את סיירת הרכבים". 

יו"ר איגוד זהות וראש ישיבת בינות ברעננה, הרב חיים רטיג: "בכל שנה בתקופה זו, אנחנו עדים למגמה חיובית שבמרכזה שמיניסטיות מבקשות לצרוך מידע אודות מה שצפוי להן עם סיום לימודיהן. רכב ההסברה מופעל על ידי בנות שירות לאומי שמשרתות כיום במרכזי הזהות השונים ואלה משמשות כשגרירות עבור השמיניסטיות שישרתו בעתיד".  הממונה על תחום גיוס בנות שירות באיגוד המרכזים, יינון בן- מנחם: "המרכזים לזהות יהודית משמשים כחוד החנית בכל הנוגע לעשייה החינוכית במדינת ישראל וחשוב שבשורת העשייה תגיע לכל מקום על ידי הזהות מוביל".  "זהות"- איגוד המרכזים לזהות יהודית מייצג 39 עמותות, הפועלות בפיקוח האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, הארגון פועל ב-64 מרכזים ב- 135 רשויות מקומיות ברחבי הארץ– ממעלות וקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. הסיירת הוקמה במטרה להנגיש את פועלן של בנות השירות במרכזים בקרב שמיניסטיות המבקשות גם הן לשרת באחד המרכזים בתחילת שנה הבאה. מלבד הביקור באולפנת ערד, בשבועות הקרובים עשרות בנות שירות יסיירו ברחבי הארץ בין תיכונים ואולפנות במוקדים נוספים בדרום, מרכז וצפון הארץ.