הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חדשות הספרייה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: לי יצחק – אחראית תרבות
תאריך: 2014-03-27 14:31:46

חדשות הספרייה
"חדשות הספרייה"

*מפגש עם הכתב גיא פלג

ביום ראשון התארח אצלנו בספרייה גיא פלג הכתב לענייני משפט של ערוץ 2, בהרצאה מרתקת סיפר גיא על הקשר הבלתי אפשרי עם הדמויות שמאכלסות את עמודי החדשות, הקושי בעבודה מול עבריינים עם קודים שונים לגמרי יחד עם אילוצי מערכת והרצון להביא את הסיפור הבא לפני כל הכתבים האחרים. תוך כדי שגיא היה אצלנו בערד עלתה לכותרות פרשה חדשה ע"י הקולגה שלו הדס שטייף מגלי צה"ל מה שעוד יותר חידד ושיקף את העובדה שעבודת הכתב היא מסביב לשעון ובכל רגע ניתן ל"החמיץ" את הידיעה הבאה.
סיפור רודף סיפור, השמות מתחלפים והגיבור של הסיפור של לפני כמה דקות כבר לא איתנו עוד (תרתי משמע) הקשבנו לסיפורים על הדרך שבה הוא הכיר את ראשי הפשע ולדרך העבודה עם המקורות, נחשפנו לסכנות ולדרך שבה התקשורת עובדת ומתייחסת לאירועים.
העולם שגיא חשף בפנינו הוא עולם שיש לו קודים ברורים משלו, הפער בין הקשר עם המקורות וההדדיות בהעברת התכנים לבין העולם הנורמטיבי שאמור להתגונן ולהוות זכוכית מגדלת לפשעים ולאי הסדרים בחברה שלנו הוא בלתי נתפס. הרצאה מרתקת מהקרביים של עולם הפשע, לדעתנו גיא פלג צריך להוציא ספר (וההשקה אצלנו כמובן...)

*שעת סיפור – חתול במגפיים
ממשיכים במסורת – סוגרים שבוע עם סיפור וביום חמישי 27/3/14 בשעה 17:30 שעת סיפור "החתול במגפיים" עם תיאטרון "בים בם בום" בהצגת סיפור על חתול מיוחד עם מגפי קסם... אל תחמיצו!
*הדולה כמתווכת בין הטבע לתרבות -
לכבוד שבוע הדולה הבינלאומי נקיים בספרייה בשיתוף המרכז לגיל הרך מפגש מיוחד ומסקרן על לידה טבעית, לידה בליווי דולה וחווית הלידה.
בזמן האחרון נחשפנו דרך התוכנית "בייבי בום" לסיפורים המרגשים ולחוויה המכוננת בחדר הלידה. כל מי שעבר את תהליך הלידה, אם זה היולדת עצמה, בן הזוג או המשפחה הקרובה מכיר את התחושה שאין לה תחליף, יצירת חיים חדשים וקשר חובק לב לכל החיים. מיכל בן- נר כהן, תושבת ערד שעובדת כדולה יזמה את הערב המיוחד שיתקיים ביום ראשון 30/3/14 בשעה 20:00.
בערב נפגוש את אסתי דונסקי- תושבת ערד- מדריכת הכנה ללידה, הילרי קירשנבאום- קיבוצניקית מאורים- מוותיקות המיילדות בבה"ח "סורוקה", אמיצה פורסטר – מיילדת ב"בית החיים" של קהילת העבריים בדימונה ואת מיכל בן נר כהן- תושבת ערד מכינה ומלווה ללידה ב"תנועת לידה". כמו כן נצפה בקטעים מהסרט "הבכי הראשון" - דוקו מרגש ועטור שבחים העוקב אחר תהליך הלידה שעוברות מספר נשים ממדינות שונות, נדבר על חווית הלידה מהזווית התרבותית המיוחדת של כל יולדת, על התמיכה של הדולה, עד כמה זה משמר את הכוח המלכד הנשי? ערב מיוחד ומרגש שיזכיר לכל אחד ואחת מאיתנו את החוויה האישית והמיוחדת של יצירת חיים חדשים – הכניסה חופשית!

*ספרים קוליים בספרייה!
במיוחד עבור כל מי שלא ממש מספיק לקרוא, או כל מי שמעדיף לשמוע תוך כדי הליכה, נסיעה או שטיפת הבית את הספר שהם אוהבים  במיוחד עבורכם שירות נוסף בספרייה- ספרים קוליים מבית ICAST  - השירות מתאים גם לבני הנוער שבנוסף לקריאת הספר יכולים להאזין ולשמוע אותו גם בגרסה הקולית. בספרייה יש מבחר גדול של ספריים קוליים וכל מי שמנוי בספרייה יכול לשאול את הספרים הקוליים ללא כל תשלום (כמו ספר רגיל).

*בקרוב בספרייה...

מפגש עם הסופרת ענת לב אדלר, מפגש עם הסופרת שרה אנג'ל, מופע שירי ירושלים עם רוחמה רז, שעת סיפור לילדים עם בועות סבון, הסופרים יוסי שריד וישי שריד במפגש ספרותי של אב ובן, ההצגה זוכת הפרסים "סיפור אהבה ארץ ישראלי", נדב יעקובי בהרצאה מיוחדת לכל חובבי הכדורגל על המונדיאל בברזיל... מוזמנים לעקוב בדף הפייסבוק של ספריה עירונית ערד אחרי הפרסומים להשאר מעודכנים.

שבוע נפלא מצוות הספרייה.