הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פורים שמח ביעלים-פטיו

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: נדין גינו
תאריך: 2014-03-20 10:57:26

פורים שמח ביעלים-פטיו
"פורים שמח ביעלים-פטיו"

ב-5 במרץ, יעלים-פטיו היתה השכונה הראשונה שחגיגה את חג פורים. כבר משעה שלוש אחר הצהריים, המתנדבות הפעילות של השכונה, יחד עם הבנות מעמותת "קשת" "בערד התכנסו ברחבת שדרות חן והחלו בהכנות לחגיגה. תושבי השכונה התפעלו מעבודתן המאורגנת. הן התרוצצו כמו נמלים הלוך ושוב, כל אחת עם התפקיד שלה. אילנה נירנברג מהיחידה לעבודה קהילתית, שתקצבה את החומרים ליצירות, דרך עמותת "רוח טובה", באה גם כן לפני הזמן, כדי להיות סמוכה ובטוחה שהכל בסדר. רותי איזנברג מתרבות הדיור, שסיפקה חלק גדול מהכיבוד, הייתה כל הזמן בטלפון עם מזל סידרון, פעילת יעלים- פטיו, מודאגת אם הכיבוד שנשלח יספיק.

הדלתות של "איכות הסביבה", שותפינו בכל פעילות, נפתחו לרווחה. שרית מויאל יצאה מגדרה על מנת לסייע לנו בהספקת חלק מחומרי היצירה בדוכנים והשלמת הציוד החסר. בתיה רודד שדאגה לפרסום האירוע, סידרה יחד עם שרון דלמן ובנות נוספות מה"קשת "את מערכת ההגברה. בסביבות השעה 16:00 ילדי השכונה והסביבה פלשו אל הדוכנים המוכנים לקבלתם. ב"דוכן יצירה "- בלה זמיר ושרה גנזל קיבלו את כל המעוניינים להכנת רעשנים ומסיכות. דוכן איפור – "התחפש" לדוכן הצחוק בגלל האיפור המצחיק של המאפרות אביה טננבאום עם הבת שלה אורית ותמר מצמרת. ב"דוכן משחקים"- נעמי, הבת שירות וחניכי בני עקיבא הצליחו ליצור עולם משחקים אמיתי לכל הילדים. ברוניה בלבן וסבטה סמירנוב – מתנדבות יעלים – פטיו, הזמינו את כולם לטעום מהמבחר העשיר של הכיבוד. כל המחופשים הצטרפו למעגל המתופפים עם אבשלום וליאור, לתופף ולרקוד יחד איתם.  תושבי השכונה אירחו את חברי מועדון של ניצולי שואה בערד "צלילי מדבר". הם שרו ביחד שירים עליזים בעברית וברוסית בליווי כינור וגיטרה. כאשר רצתי להביא עוד כיסאות מ"איכות הסביבה" אישה אחת שעברה במקרה ברחוב חן, שאלה אותי:

-תגידי, מה קורה פה?

-חוגגים חג פורים, עניתי לה

-למה פה, ולא במרכז? היא שאלה.

- כי זה אירוע של השכונה, אמרתי לה.

האישה הסתכלה מופתעת על הילדים השמחים והמאושרים ששיחקו יחד ללא קשר ללאום, על האנשים ששרו יחד ללא קשר לגיל ושפה ואמרה: "כל הכבוד!". על רקע השירים, זה היה נשמע כאילו היא שואלת "יהיה עוד?" אז חייכתי ואמרתי לאישה בגאווה: עוד יהיו כאן המון אירועים יפים, עוד מעט, ב-9/04/14 יהיה "פסדר שוק". תבואו!