הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

העשרה חווייתית לצעירים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: עידו ליעד ואלכס
תאריך: 2013-12-25 20:44:20

העשרה חווייתית לצעירים
"העשרה חווייתית לצעירים"

בית ספר חלמיש, בית ספר לתקשורת וככזה הוא דוגל בהעשרה לימודית וחוויתית לתלמידיו סביב נושא התקשורת

בית ספר חלמיש, בית ספר לתקשורת משתף פעולה עם תכנית קרן קרב , תוכנית שמפעילה בבית הספר שיעורי ההעשרה, בדרך  לא פורמאלית נחשפים התלמידים לתחומים שונים סביב תחום התקשורת .

אז מהי התוכנית?

תכנית קָרֵב למעורבות בחינוך היא יוזמה משותפת של משרד החינוך וקרן קרב, שהוקמה על-ידי צ'ארלס ואנדריאה ברונפמן, ופועלת לשינוי חינוכי-חברתי המקדם צמצום פערים ומעודד שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית באמצעות פעולות העשרה והעצמה במערכת החינוך.

חשיפה זו להעשרה כה מגוונת מאפשרת לילדים להביא לידי ביטוי יכולות וכישורים בפריסה רחבה של תחומים רבים ומגוונים. בבית הספר חלמיש התחומים שבאים לידי ביטוי הם צילום, הפקה, רדיו ודרמה.  

תלמידי החטיבה הצעירה ושכבות ב'-ג' מצלמים ומצטלמים יחד עם המדריכה שירי. השכבות הבוגרות ד'-ו' נהנים מחוויית הרדיו עם רות, מפיקים עם יולה ורות ומציגים ומשחקים בשיעורי בדרמה עם לאה פרג'.

הלמידה נעשית בקבוצות קטנות וכך לכל תלמיד מקום להביע את עצמו בתחום הנלמד.

כפי שציינו רות שריקי היא מלווה את קבוצת ההפקה והרדיו. כתבנו הצעירים נפגשו עמה בתחנת הרדיו הבית ספרית ובין שיר לשיר ביררו איתה מספר פרטים על שיעורי הרדיו

" שיעורי רדיו הם שיעורים של כיף ,שיעורים  שבהם יש  לתלמידים  אפשרות לקחת פסק זמן מהלימודים ליהנות ממוזיקה טובה  וזה מאוד מגבש את הכיתה. התלמידים מכבדים את הדעות המוזיקליות  זה של זה  ולומדים כי המוזיקה היא עניין של טעם. עצם הישיבה ביחד באולפן והבחירה המשותפת מאוד מגבשת ומאוד תורמת לגיבוש הקבוצתי . דרך שיעורי הרדיו כל ילד וילד  מרגיש שהוא מבטא את עצמו באופן אישי."

חוות דעתם של הנמענים..

בית הספר בשיתוף עם קרן קרב אכן מעניק לתלמידינו דרכי הוראה מגוונות ומעניינות , הסתובבנו ליד תחנת הרדיו, אולפן ההקלטות וחדר תקשורת לבדוק עם התלמידים כיצד הם רואים את תרומת השיעורים ליום הלימודים.

את ההנאה משיעורי רדיו שיתפה אותנו דשה תלמידה משכבה ו' " אני חושבת שהמקצוע הזה מאוד עוזר לילדים הוא משנה את בית הספר למשהו מיוחד ושונה , אנחנו בוחרים שירים ומשמיעים אותם בהפסקות, מכינים כתבות על מה שמעניין אותנו"

תלמידה משכבה ה'  ציינה כי  " שיעורי הדרמה עוזרים לנו להביע רגשות בדרך בלתי רגילה, לפעמים אנחנו לובשים תחפושות והשינוי הזה באמצע היום מעורר אותנו "

אנחנו לומדים כיצד לצלם במצלמות וידאו, עורכים סרטים שאנחנו כתבנו את התסריט, ובנוסף לומדים לצייר קריקטורות שונות" כך שיתפה  אותנו  חן   מכיתה ד' לגבי חוויותיו משיעורי הפקה: זה עוזר ומלמד אותנו איך לעשות קולנוע לצלם אותנו איך לערוך ולהפיק סרטים , במיוחד לילדים שחולמים להיות במאים.

 נציגת שיעור הצילום , התלמידה  לירז מכיתה ג'2  מתארת בפנינו את אהבתה לתחום "צילום בשבילי  זה כיף אני אוהבת ללמוד על זוויות הצילום וכיצד צריך לצלם"

תלמידי בית ספר מכל השכבות נהנים משעות ההשערה הללו, שעות אלו מהוות עבורן אתנחתא מהספרים ושיעורי הבית ויחד עם זאת מעשירים את כישרונותיהם  ודמיונם.