הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תנו קפיצה להרצאה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2013-10-31 08:53:41

תנו קפיצה להרצאה
"תנו קפיצה להרצאה"

סדרת הרצאות חדשה נפתחת בקתדרה למבוגרים במתנ"ס. ויש גם טיולים, חוגים וקבוצת לימוד. מופע הפתיחה (שירי נתן יונתן) יתקיים ביום חמישי הבא

מערכת עיתון הצבי

"יפן שלא הכרתם", "אל נבכי הזמר", "יהדות, קבלה ומיסטיקה", ועוד נושאים מרתקים יידונו במתנ"ס במהלך השבועות הקרובים. רוצים להיות שם כשזה קורה? הקתדרה העממית שפועלת במתנ"ס בשיתוף המשרד הממשלתי לאזרחים ותיקים, מציעה בימים אלה לוותיקים שבחבורה מפגשי לימוד והעשרה, סדרות של הרצאות, טיולי לימוד ברחבי ישראל, חוגי שפות, חוגי תנועה וחוגי חברה, משחק ויצירה.

תושבים רבים משתתפים בכל שבוע בפעילויות הקתדרה למבוגרים. מדובר במסגרת לא פורמלית להשכלת מבוגרים המשלבת בילוי והנאה עם פעילויות העשרה וידע. במסגרת זו יכול כל אחד למצוא משהו אישי לעצמו. כך למשל, עשרות נשים נפגשות מדי שבוע לחוגי מלאכת יד, סריגה ורקמה בחברותא. אחרים מוצאים עניין בחוגי שפות: אנגלית, יידיש, ספרדית וחוגי פילאטיס והתעמלות רפואית. החוג לריקודי עם, לדוגמא, זוכה להצלחה גדולה.

גולת הכותרת של פעילויות הקתדרה היא תכנית הטיולים השנתית שנבנתה תחת הכותרת "ארץ ישראל שלי יפה". רק השבוע חזרו עשרות משתתפים מרוצים מטיול דו-יומי בגליל התחתון, כפר תבור, כפר קמא ואילנייה, והם כבר בוחנים את יעד הטיולים הבאים (רמלוד, עמק יזרעאל, ירושלים). המחיר אגב לטיול הוא הוגן לגמרי: 180 שקלים בממוצע לטיול חד-יומי, הכוללים הסעה והדרכה.

 וביום השביעי לחודש נובמבר מתחילות סדרות ההרצאות של הקתדרה. המרצים הם ברמה אקדמאית ואת תכנית הלימוד מפתחים בעזרתן של ארבע מתנדבות, מורות לשעבר וגמלאיות של משרד החינוך. אז מה הן הכינו לעונת ההרצאות הקרובה? סדרה בת 5 מפגשים בנושא "סוגיות עלומות בתולדות הנגב בעת החדשה". סדרה בת ארבעה מפגשים בנושא "מי את דונה גרציה?" ועוד סדרות של הרצאות שצוינו במשפט הפותח.  מחירה של סדרת הרצאות, 4-5 מפגשים, יגיע לכדי 200 שקלים בלבד.

מי שממש ירצה להעמיק בלימודיו ימצא מענה בקבוצת לימוד של האוניברסיטה העברית בירושלים, שתתכנס ללימודיה בערד, קרוב לבית. קבוצת הלימוד תחקור את המוסר היהודי, פילוסופיה ותרבות יהודית ישראלית בהנחיית יפה מוצפי, מורה לתנ"ך מטעם מכון גנדל להשכלה יהודית.

באותו היום, ביום חמישי 7 לינואר, יתקיים בקונסרבטוריון (20:00) מופע לציון פתיחת הקתדרה "קח את כל אשר תיקח", מופע משירי נתן יונתן עם הזמר יאיר אפשטיין, פסנתרן, מעבד ומנחה המופע- פרופ' מיכאל וולפה. כל הרוכש מנוי הרצאת שנתי זכאי לכרטיס כניסה חינם למופע.

דודי שושטרי,מנהל המתנ"ס: תחום המבוגרים במתנ"ס נותן מענה לתושבים בהיצע מעניין ומקצועי של אפשרויות. הקתדרה עממית, חוגים, טיולים, הרקדות והצגות ממלאים את שעות הפנאי בבילוי איכותי ונעים".

טלי פלוסקוב, ראש העיר: "שעות הפנאי הן השעות היפות של כולנו, ואנו עושים כל מאמץ להרחיב את מגוון הפעילויות בכל הגילאים. הקתדרה מאפשרת לציבור המבוגר שבינינו ללמוד בהנאה באמצעות הרצאות וחוגים, לצאת לטיולים משותפים ולמצוא מקום מפגש חברתי. אני מאחלת למצטרפים לסדרת ההרצאות שייהנו מהן ומכל שאר הפעילויות במקום".