הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פורום יועצות לקידום מעמד האישה בנגב התכנס בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2013-09-18 10:07:08

פורום יועצות לקידום מעמד האישה בנגב התכנס בערד
"פורום יועצות לקידום מעמד האישה בנגב התכנס בערד"

פורום משותף של יועצות לקידום מעמד האישה הוקם לאחרונה בנגב, במטרה לשלב כוחות לקידום הנשים. בשבוע שעבר זומן הפורום לפגישתו השנייה, וערד נבחרה להיות העיר המארחת.

פורום היועצות הוקם ביוזמתה של עדנה סבג- קריבוי, יועצת לראש עיריית ב"ש, רוביק דנילוביץ, בתמיכה ובמימון של מרכז אדווה. דר' שרי ארליך, מטעם מרכז אדווה, מלווה את פורום הנשים בהליך הקמתו, ומסייעת בבחירת יעדיו ודרכי הפעולה שלו.

אירית כהן, מנהלת מחלקת מערכות מידע בעירייה ויועצת ראש העיר למעמד האישה, הובילה את יום העיון בערד. היועצות הקשיבו לסיפורה האישי של ראש העיר, טלי פלוסקוב, ועל ה'אני מאמין' הניהולי שלה וניהול משברים, עם נגיעות לעצם היותה אישה במערכת גברית, לכאורה. מנהלת מחלקת הרכש, חדווה ניפרבסקי, תיארה בפני היועצות את הצומת המרכזי בה היא יושבת במערך העירוני, ואיילה גובר-אברהמי סקרה את התנהלותה כמנהלת היחידה לאיכות הסביבה מול רשויות אחרות וגורמי בטחון כמד"א, משטרה וכבוי אש). בהמשך היום יצאו היועצות לשטח כדי לפגוש שתי נשים בערד שעשו הסבה מקצועית, ויזמו הקמתו של עסק עצמאי משל עצמן. הראשונה היא האמנית חלי כהן מרובע האמנים והשנייה, ענת רובינשטיין שהקימה יחידות נופש איכותיות.

בסיומו של המפגש אמרה עדנה סבג- קריבוי כי, "לפגישות הפורום יש חשיבות רבה. הן הבסיס לשיתופי פעולה, ללימוד והעצמה של היועצות ברשויות".

אירית כהן: "קידום מעמד האישה אינו משפט חסר תוכן. כל עוד קיימת התייחסות שונה בין גברים לנשים, עלינו, הנשים, לפעול לתיקונה. כאשר במקומות עבודה, למשל, עדיין ישנם פערים בשכר, בתנאים ובקידום המקצועי, סימן שיש לפנינו עוד הרבה עבודה. אני מקווה שפורום היועצות יסייע לנו במשימה זו".