הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

האיש השווה מיליונים

מאת: בן שיף writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2013-09-03 23:29:24

האיש השווה מיליונים
"האיש השווה מיליונים"

היזם רני צים החליט להשקיע מיליוני שקלים דווקא בעיר ערד ובכך שינה את פניה. ראיון חגיגי עם האיש שמאמין בפריפריה

איש העסקים רני צים, בעלי קבוצת רני צים מרכזי קניות, השקיע 80 מיליון שקל בהקמת מרכז מסחרי בכניסה לערד. המתחם, צים סנטר ערד, משלב מסחר ובילוי לצד שירותי תיירות וקהילה. המרכז נפתח השנה בקול תרועה ומאז זכה לארח במתחם שלל אירועים, הפעלות, מופעים ולקוחות בני ערד. המתחם משתרע על שטח של כ-40 דונם עם שטח מסחרי בנוי של כ-13 אלף מ"ר, שבו הוקמו כ-45 חנויות ואטרקציות תיירותיות. בין הרשתות שחתמו על הסכם שכירות במקום נמצאות סופר-פארם, יינות ביתן, טרקלין חשמל ופוקס.

*רני, מדוע בחרת להקים מרכז קניות דווקא בערד?

הקונספט שלנו- "מציבים את הפריפריה במרכז" – משמעו להביא לפריפריה מרכזי קניות איכותיים המשלבים תמהיל של מיטב הרשתות והמותגים, שיהוו מוקד משיכה אזורי לאוכלוסיה המקומית בהנעת עובדים והנאה. מדיניות החברה היא התמקדות באזורים עירוניים מתפתחים והמרכזים המסחריים ממוקמים על צירי תנועה ראשיים בכניסה לערים ונהנים מנגישות גבוהה, כמו גם ליצור אלפי מקומות עבודה באזורים אלו. לאחר בדיקה מקיפה שלנו באזור ערד והסביבה, גילינו כי לתושבים באזור לא היה מענה בכל הנושא של תרבות קניות, בילוי ופנאי, ותושבי האזור נאלצו לנסוע כשעה למרכז קניות קרוב. ערד זו עיר מקסימה, עם פוטנציאל צמיחה מאוד יפה, הכוללת תושבים ותיקים לצד פיתוח עם אוכלוסיה של זוגות צעירים ואנו חושבים ששווה להשקיע בה בשנים הקרובות.

 

*מה צופן העתיד למרכז צים סנטר ערד?

אני מאמין שהמרכז שכבר היום הופך להיות חלק בלתי נפרד מחיי הבילוי והקניות של התושבים יהפוך למרכז בילוי פופלארי ונגיש גם למטיילים בסביבה שעד היום לא קיבלו מענה למקום מנוחה, קניות ובילוי דבר שיגדיל את מספר מקומות התעסוקה עבור הערדניקים.

 

*כיצד אתה מסכם חצי שנה של פעילות בעיר ערד?

אנו נמצאים כרגע בשנת הרצה, לומדים מה עובד ואיך להשתפר כל הזמן. אנו מאמינים שהמרכז רק יתחזק ויהפוך לחלק בלתי נפרד מחיי התושבים בערד ובסביבה.

 

*לאחרונה התבשרנו שגם בתחום הנדל"ן בערד עשית השקעה גדולה, האם תוכל לפרט את האידיאל מאחורי החלטה זו

לצים סנטר חברה אחות העוסקת במגורים, ראינו כי בערד לא נבנו שנים רבות פרויקטים חדשים למגורים, אשר יאפשרו למשפרי דיור וזוגות צעירים לגור בדירות מרווחות ואיכותיות וכך נרקם רעיון הפרויקט "רום הטיילת" שנמצא בשלבי מכירה מתקדמים ולשמחתנו שלב א' נמכר כולו בהצלחה.

 

*האם לדעתך יש בידי כוח הקנייה המקומי די והותר כדי להחזיק מתחם גדול כמו הצים סנטר?

המרכז הוקם על ציר תנועה ראשי בו עוברים מטיילים רבים אשר הינם חלק מכוח הקנייה הקיים באזור ודבר זה היה בהחלט חלק מהתכנון הצפוי של המרכז.

 

*כיצד ציונות והתנהלות עסקית מתנגשת לדעתך ואיך הם חיים זה לצד זה?

החזון של קבוצת צים הינו ליישב את הפריפריה ולהביא בשורה אמיתית, שכוללת חווית קניה, השקעה ופרנסה לתושבים בכל עיר אשר בה אנו מקימים מרכז. אנו חושבים שציונות אמיתית משמעה סיוע להקטין את הפערים בחברה, ולאפשר לתושבי הפריפריה לקבל את אותה רמת חיים ואיכות לה זוכים תושבי המרכז. הפרויקטים שלנו מביאים שינוי חיובי לכל עיר, מגדיל את מקומות התעסוקה ואף יביאו להגירה חיובית של תושבים חדשים.

 

*אילו אירועים וחוויות מתוכננים לנו בעתיד במתחם צים סנטר ערד?

בחול המועד סוכות צפוי פסטיבל בן יומיים ב-23-24/9 אשר משעות הבוקר ייתן מענה לילדים שבחופשה ובערב אנו פותחים במסורת חדשה של "פסטיבל יין במדבר ה-1", החל מ-19:00 בערב יהיו דוכנים של מיטב היקבים, גבינות גורמה, שמנים, שוקולדים ועוד... בנוסף בכל ערב בשעה 20:30 תתקיים הופעה, כל האירועים פתוחים לקהל הרחב וללא תשלום ואני מנצל הזדמנות להזמין את כולם לבוא וליהנות.

 

*מסר לתושבי העיר לחגים

אני גאה להיות חלק מהשינוי החל בימים אלו בעיר ערד, אנו מתחילים מסורות חדשות כמו פסטיבל היין ואירועי הילדים ומחדשים ישנות כמו "איזה ישן זה...ערד", אני מאחל לכל התושבים שנה טוב, שנת עשייה וברכה.