הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פסטיבל ערד יש זמר באויר 2013

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2013-08-22 14:18:05

פסטיבל ערד יש זמר באויר 2013
"פסטיבל ערד יש זמר באויר 2013"

פסטיבל ערד יש זמר באויר 2013

בן שיף

אלפים הגיעו השבוע לפסטיבל ערד שהשנה הוא חגיגה אמיתית לאוהבי המוסיקה העברית לדורותיה. ארבעה ימים ולילות עם עשרות מופעים פתוחים לקהל במדבר החלו השבוע עם הופעתו האנרגטית של עומר אדם באצטדיון העירוני ונמשכה אל תוך הלילה עם עילי בוטנר וילדי החוץ ברובע האמנים. בשאר ימי הפסטיבל מוסיקאים ויוצרים גדולים, בני דורות שונים עלו להופיע על במות באווירת מדבר קסומה: אתי אנקרי, אסף אמדורסקי, אריק ברמן, מיכה שטרית, עילי בוטנר, אפרת בן צור, יגאל בשן, מופעי מחווה ל"גשש החיוור", מתי סרי במחווה לסשה וזוהר ארגוב ועוד. היום (חמישי) יופיעו מאור כהן ופיטר רוט, איחוד של הלהקה הנשית המיתולוגית שוקולד מנטה מסטיק ןשלמה גרוניך עם מארש דונדורמה.

פסטיבל ערד הוא חגיגה אמיתית לאוהבי המוסיקה העברית, חגיגה שבה אפשר ליהנות מארבעה ימים רצופים של מופעי מוסיקה ישראלית המתקיימים באווירת מדבר קסומה וייחודית.

"גם השנה הצלחנו להזמין מופעים איכותיים ורצופים בהפתעות מוסיקליות, המופעים מגוונים והתקיימו באתרים שונים בעיר ובין היתר גם בכיכר העיר המחודשת", מספרת המנהלת האמנותית של הפסטיבל, מרינה גלייזר.

במסגרת חידושי הפסטיבל, השנה נחשפנו למיזם חדש של מפעל הפיס - "כה אמרה השירה" - שמטרתו לקרב את השירה העברית אל הקהל הישראלי. מדובר ברגע קצר של הקראת שירה לפני המופע. השחקן אלכס אנסקי והשחקנית אפרת בן צור התארחו לפינות שירה בקריה וברובע האמנים.

מסע הקיץ של גלי צה"ל הגיע לפסטיבל והתוכניות שודרו מכיכר העיר, והתארחו בהם תושבי ערד וסיפרו על מה חדש בעיר , החל מראש העיר, טלי פלוסקוב, מנהלת האמנותית של הפסטיבל, מרינה גלייזר, להקת נגבה מערד , מנהל הקונסרבטוריון, און כהן, מנהל הספרייה עופר סלע , ועוד רבים וטובים.

המפגש עם מיטב אמני הארץ והאפשרות לבילוי בשלל אטרקציות ייחודיות ופעילויות תרבות ותיירות בערד והסביבה, זאת אחת המטרות של הפסטיבל", מסרה גלייזר, "לארח בערד עשרות אורחים שמגיעים במיוחד לימי הפסטיבל זאת חוויה מדהימה ומוכיחה שערד על הדרך הנכונה".