הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מחזור מיצנו הלכנו - טקס סיום יב

מאת: כתב חדש writer
אודות הכתב: רגב גבריאלה – רכזת מחזור מ"ה
תאריך: 2013-06-20 14:36:24

מחזור מיצנו הלכנו - טקס סיום יב
"מחזור מיצנו הלכנו - טקס סיום יב"

מספר שבועות אני מנסה לכתוב לכם מילות ברכה, רגשות מעורבים לא נותנים להתרכז והמילה "פרידה" פשוט מפחידה. פרידה היא תחילה של געגוע ובעת שכזו הצער והשמחה משמשים בערבוביה. אך הזמן עובר לו במהרה, לפני שלוש שנים התחלנו את המסע ועכשיו אתם מסכמים את כל החוויות בערב סטירה שמראה עד כמה אתם  שכבה "נהדרת".

על מסך  ענק צפו אורחים  באירועים וברגעי האושר, צחוק, הזלת דמעה, כעס ומסעות של חניכה שעברה השכבה. המסע שעברנו יחדיו היה משתלם. ידענו לטפס על הרים, להלך לנו בנחלים, לבלות במסיבות, לקבל תעודת זהות בכנסת, לעבור מסע ישראלי ובל נשכח את המסע אל עבר העבר – המסע לפולין.

בשעה שמונה בערב הוקרן על מסך ענק מצגת ובה אירועים שעברו על השכבה. מיד לאחר מכן ניתן האות והמצגת הוחלפה בתמונות התלמידים, שברקע נשמע את שירו המרגש של אייל גולן "הללויה" ולצלילי השופרות החלו להיכנס תלמידי השכבה שכולם לבושים בחולצות השכבה . כולם התרכזו ברחבה ויצרו יחדיו את מ"ה ואז נכבו האורות וכל תלמיד החזיק זוהרון בידו.  האורות הודלקו המוזיקה השתנתה והחל ריקוד שכבתי מרגש ומשם עברנו לנאומים.

ברצוני להודות לכל הנואמים שלקחו חלק וכבדו אותנו בטקס. ברצוני להביא קטע מדבריו של נציג ההורים: מתי רוז שמביע את הפחד של הפרידה מהילדות לבגרות:

"חג שמח לכם בוגרי מחזור מ״ה וחג מפחיד קצת לנו ההורים , למען האמת אנחנו חוששים מאוד ומודאגים ,אנחנו היינו שם פעם , מזמן , באותה ילדות נשכחת אשר לפתע נעצרת. בשם ההורים אני מבקש להודות לגופים ולדמויות בעירנו הקיבוצית אשר תרמו לילדינו לכלל מערכת החינוך החל בגנים ובבתי הספר היסודיים והתיכוניים , למחלקת הרווחה אשר תומכת בילדים ומקטינה פערים ולוועד הורים וההורים של החבורה המקסימה ״מחזור מ׳ה של אורט ערד."

בתום הנאומים החל החלק "הרציני"  בו נרתמו כולם להוביל את שכבה יב' אל קו הסיום בו יזכרו כולם את הטקס המדהים.

בהכנות לקראת המופע  גילינו כישרונות כתיבה, משחק, הפקה, בימוי, שירה, עיבוד, ציירים ואנשים טובים באמצע הדרך שכל העת נרתמו לעזרה. לאחר עבודה מאומצת  גילינו שרק בעבודת צוות ניתן להגיע להישגים אדירים. המופע ייזכר  בזכות כל אלו שנרתמו ונתנו את הנשמה.

המופע לא היה יוצא לפועל אם לא היה את  הרוח החיה שדחף, כתב, ביים, יצא לשטח ושכח מה הן שעות שינה. ברצוני להודות לך סרגי חבנסון באופן אישי מכל הלב על כל הנתינה וההובלה.

תודה רבה לך מיכל יהודה שביימת, ייעצת והשקעת שעות כדי שהמופע יהיה מושלם.

תודהמקרב לב לזהבה נוסינוביץ' על שעות של השקעה, מקצועניות שהניבה את הריקודים המדהימים  .

תודהליאנה גיטין –המורה לאומנות שבזכות כשרונה עיצבה לנו את התפאורה המרשימה.

תודהלשמוליק פלד איש המחשבים שהשקיע שעות מזמנו כדי לדאוג שהטקס יתנהל כמתכונן.

תודהלצוות אחזקה – אולג, איגור, ולרי – על כל העזרה והתמיכה.

תודהלאריאל גלבוע שצילם ועזר בעריכה של הסרטונים, ותודה לתלמידי יא' שנרתמו לעזור לצילום.

תודהענקית לכל העוזרים שללא עזרתם כל המופע לא היה:

תודהלגיא שפץ וחן זיקרי על כתיבה ובימוי. תודה למור אשר ושיר פוזילוב על כתיבה ועזרה בריקוד. תודה לאיריס שיגול ושיר שפי על הכוריאוגרפיה.  תודה לאמיתי צמח על הפקה וארגון. תודה ללוטם מיכאל, איתן בן-גוזי ומור אשר על ציור ותפאורה.

 

תודהלאורי לקס על צילום ועריכה ובל נשכח את עזרתו בתפאורה ובארגון. תודה לכל אלו שקמו מוקדם כדי לעזור בתפאורה לנטשה וניקה. תודה לצלמת הסטילס דנה צימברג. תודה לאנשי המחשב והמוזיקה: יותם אזולאי ונועם גפטר. תודה לכל השחקנים שהשתתפו בסרטונים קצרה היריעה מלהכיל את כולם.

 

ותודה ענקיתלכל ההורים שנרתמו לעזור, להפתיע והיו גם כאלו שעבדו מאחורי הקלעים. תודה לרווית סקנדריון, ריקי פוזילוב, קטי גור, עליזה גבסו וריקי בורטניק על ההפתעה והעזרה לאורך כל הדרך. תודה למתי רוז שברך. תודה לכל אלו ששכחתי.

 

 

המסע אל "שכבה נהדרת" ריגש, הפתיע, הצחיק וכפי שכותבת אם מהשכבה ריקי פוזילוב: "שבוע עמוס עבר על הילדים שלנו ועלינו....וכמובן על הצוות... ביום רביעי האחרון הגענו מרוגשים לאמפי בבית הספר לבושים בחולצות סגולות...לאחר הירידה המרגשת הילדים הפריחו בלונים.

 

כיבדו אותנו נואמים שברכו את השכבה תודה ל:

טלי פלסקוב ראש העיר, הגברת רחלי אברמזון מנהלת מחלקת החינוך, מר גרגורי פוזניאנסקי מנהל ביה"ס, הגב' טימורה שירי מפקחת ביה"ס מטעם רשת אורט, הגב' רונית ז'אנו מנהלת החטיבה העליונה והגב' רגב גבריאלה רכזת השכבה.

 

כולם היללו ושיבחו את השכבה המיוחדת הזו שנזקפו לזכותה הרבה הישגים, מגמת תקשורת- סרט המסע לפולין שישודר בערוץ אחד ביום השואה, מגמת תאטרון שציוני הבגרות שלהם מהגבוהים ברשת, תחרויות בארץ ובעולם שהם זכינו במקומות הראשונים, כבוד שתלמיד שלנו נבחר לייצג את רשת אורט ביפן ובל נשכח את אורט ערד שזכה לבית- הספר המצטיין והמנהל שזכה למנהל המצטיין ברשת אורט...לנו ההורים נותר לשבת זקופי קומה ולהריע ולהתרגש.

 

הטקס כולו היה מבוסס על תוכנית הטלווזיה "ארץ נהדרת" שהפכה ל"שכבה נהדרת", את הסרטונים ניתן לראות ביוטיוב. תודה על ערב מרגש שייזכר היטב בקרב ההורים והתלמידים כאחד".

 

הטקס סימל את השיא בו התלמידים מבינים שסיימו ללמוד 12 שנים, ניתן היה לראות כיצד הם השתדלו לשתף את כולם בחוויות האין סופיות שעברו, ברגעי האושר, הכעס, הצחוק ולעיתים גם ברגעי המשבר שמהם יצאו במהרה. אני כרכזת השכבה גאה בכל התהליך שעברו. ברצוני להביא מדברי תלמידת השכבה- שיר שפי:

"למעט מכם שלא היו בטקס סוף השנה של מחזור מ"ה בתיכון אורט ערד. אחרי השקעה מרובה בטקסט, הפקה, כוריאוגרפיה וחזרות הגיע יומנו לחגוג ולציין את סוף 12 שנות הלימוד שעברנו כשכבה מגובשת ומיוחדת במינה.

הטקס היה בקונספט של "ארץ נהדרת" מהדורת חדשות סאטירית וקומית שסיכמה את חווייתנו בתיכון – "שכבה נהדרת".

בתור תלמידה מהשכבה היה לי ערב מרוגש, מצחיק ומעורר גאווה. ההתרגשות הייתה בעיצומה ושמחתי להיות חלק פעיל בהצלחה של טקס שייזכר לטובה עוד זמן רב".

לאחר שלוש שנים של עבודה מאומצת ברצוני להודות לאנשים שצעדו איתי ובלעדיהם לא הייתי הופכת את מחזור מ"ה לשכבה נהדרת. תודה מקרב לב לגרגורי פוזניאנסקי מנהל בית-הספר שתמך והוביל את השכבה להיות שכבה "נהדרת", והיה לצדי לאורך כל הדרך.

ברצוני להודות לרונית ז'אנו מנהלת החטיבה העליונה שהובילה והצעידה את השכבה למטרה- קו הסיום. תודה שהיית לצדי ברגעים הקשים ותמיד ידעת לתת עצה טובה בזמנים קשים.

ברצוני להודות לתמר ריס היועצת שתמיד ידעה לנחם, לחזק ולהקשיב לכולם תלמיד ומורה כאחד.

אני מודה במיוחד לצוות החינוכי: יהורם בן-שטרית, חנה גוטמן, אילנה מונק, שלומי נהרי וארנון ראביד שבזכותם הצלחתי לצלוח את שלוש השנים בהצלחה. תודה ענקית לכל אחד מכם שנתן את הנשמה, העניק ערכים והשאיר את חותמו.

ברצוני לסיים במשפט שמלווה אותי לאורך הדרך, אני נוהגת לומר לתלמידי שתמיד חשוב להציב מטרה ולהגשימה. אך תמיד יש לזכור שלגדול משמעותו לקחת אחריות לכל משימה שהצבתם בדרככם, לעיתם ישנן חומות העומדות בדרכו של אדם שהן כולן אחיזת עיניים וצריך להתגבר ולעבור דרכן כי באמת אינן חומות כלל.

ברצוני לאחל לכל תלמידי הגשמה עצמית, הצלחה בכל והעיקר שתהיו מאושרים בבירה שלכם. לכו לשלום ושמרו על עצמכם.

אוהבת כל אחד ואחת מכם.