הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

איש המסיבות

מאת: בן שיף writer
אודות הכתב: בן שיף
תאריך: 2013-05-09 10:34:33

איש המסיבות
"איש המסיבות"

 

כבר כמה וכמה זמן שמאות צעירים תושבי העיר נהנים מידיי שבוע מסטים אלקטרוניים איכותיים ומושקעים, עשויים עם המון אהבה ומחויבות למוזיקה במועדונים ובמסיבות. מעל עמדת הדיג'יי עומד לו יוני בר-ציון, שהוא D.Jיוני-B, תושב העיר שבשבילו מוזיקה היא החיים. יצאנו לבדוק מה ומי עומד מאחורי האיש הזה, וגילינו מישהו שמסרב להיכנע לדרישות המיין סטרים של הדור שלנו, ומאמין בסצנה איכותית בארץ - סצנה של תרבות מוזיקלית שיודעת לכופף את החוקים עד כמה שאפשר - בלי לשבור אותם.

מתי ואיך והתחלת לתקלט?

"כל מהלך החיים שלי סבב תמיד סביב המוזיקה, מגיל צעיר כבר התעסקתי בהמון תחומים שונים שקשורים לבמה כאומן, כמפיק, כחלק מצוותים טכניים ועוד.. בשלב מסוים גיליתי את תחום הדיג'יי כדרך שמאפשרת לי לבטא את עצמי בצורה הטובה ביותר".

מה משך אותך לעסק?

"תמיד משך אותי "מאחורי הקלעים" בכל אירוע יותר מאשר להיות הקהל, ובשלב מסוים החלטתי שאני רוצה לנצח על הקונצרט במקום לצפות בו".

מה הז'אנר שלך?

"אני מנגן בעיקר מוזיקת אלקטרו ודאנס, אבל האהבה שלי היא לכל סוגי המוסיקה. אני מקשיב ולומד מהמון סגנונות שונים וזה בא לידי ביטוי כשאני מנגן לקהל".

האם אתה גם יוצר?

"כן, אני יוצר מוזיקה ביחד עם חבר, מנש בוהדנה (Airbender), שותף שמלווה אותי מתחילת הדרך. יצרנו ביחד מגוון רחב של עבודות מקוריות מביטים של היפ-הופ עד כניסות מקוריות לחופה ועוד המון דברים אחרים. אנחנו מאוד אוהבים לעבוד ביחד גם בגלל הכימיה שבעבודה שלנו וגם בגלל הרצון התמידי לחדש לקהל היעד".

מה ההבדל בין לנגן סט לקהל הבית שלך בערד לבין לתקלט מחוץ לעיר?

"ההבדל הוא שבערד אני מנגן נטו בשביל ההנאה של הקהל והאהבה שלו למוזיקה כי אני מקבל ממנו את כל הפרגון ומצפה להעניק לו את הפרגון הזה בחזרה, ומחוץ לערד אני שם יותר דגש על להראות את הרמה שלי בתור דיג'יי, אני מקפיד להפגין רמת טכניקה גבוהה ולייצג בכבוד את מועדון ה"זויה דאנס-בר" שבו אני מנגן כרזידנט".

איפה אתה רואה את עצמך ואת הסצינה בעוד 10 שנים?

"אני חושב שהמוסיקה השחורה תחזור בענק בגלל שסגנונות ה"אלקטרו" וה"דאנס" מרגישים כמו גל חולף, אנשים מתגעגעים לנוסטלגיות ולדברים שהם גדלו עליהם אז זה טבעי שהמוזיקה שליוותה אותם בעבר תלווה אותם גם בעתיד בוורסיות מעודכנות יותר. כמובן שאני עדיין אהיה בסצינה - בעזרת השם, מצליח ומתפתח עם "סטנגה אירועים" - שיתוף פעולה חדש ביחד עם בועז קונקי ומנש בוהדנה שנוצר מתוך רצון משותף של שלושתנו להרחיב את ההתעסקות בתחום המוסיקה והאירועים".

אם לא מוזיקה, באיזה תחום היית עוסק?

 "סביר להניח שהייתי ברמן, או כל מקצוע אחר שקשור לחיי הלילה, כי אני ובוקר לא מסתדרים ביחד".

מה החלק האהוב עלייך בעיסוקך כדיג'יי ומה החלק שאתה פחות אוהב?

החלק האהוב עלי מתחיל בחצי שעה שלפני הסט, השירים מתנגנים לי בראש, אני מתחיל להרגיש את הקהל, וברגע שאני עולה על הבמה ומתחיל לנגן, לראות את הקהל עף מהנאה זה החלק האהוב עליי בעבודה שלי. עוד לא נתקלתי במשהו שאני לא אוהב בעיסוק שלי. לדעתי הבעיה הכי קשה בתחום היא שבגלל הנגישות הקלה יחסית כיום לציוד תקליטנות ולמוזיקה עדכנית, כל אחד שמשמיע מוסיקה דרך רמקולים נתפס בעיני הרוב כדיג'יי וקל מאוד לבלבל בין מישהו שסתם לוחץ פליי ומשמיע מוסיקה לבין דיג'יי מקצועי ש"ללחוץ פליי" זה רק אחוז קטן מהעבודה שלו.

איך אתה מתאים את סוגי המוזיקה השונים לקהל היעד שלך?

"אני אוסף המון סגנונות שונים של מוסיקה על בסיס יום-יומי, ממקורות שונים ומגוונים, וכשאני על הבמה אני מרגיש את הקהל ומנסה כמה שיותר לקלוע לטעמו".

מה מייחד אותך משאר התקליטנים?

"האנרגיות שאני מביא איתי לבמה, המוסיקה היא הכלי הכי יעילי בשבילי כדי לבטא את מה שאני מרגיש ואת היצירתיות שלי".

איזה יוצרים ומפיקים השפיעו או משפיעים עלייך הכי הרבה?

"הארדוול, אינפקטד מאשרום, טיאסטו, דיג'יי בריינדד, ואיירבנדר".

מה החשיבות של "סט" בעיניך, כלומר, כל אחד יכול לזרוק לסידי ולנגן, איפה התפקיד של הדיג'יי הופך להיות מיוחד?

"הדברים שלדעתי מייחדים את התפקיד הם: ניסיון, טכניקה, יכולת לקרוא את הקהל ולנגן תוכן בהתאם, שילוב נכון בין שירים וסגנונות, אימונים ועבודת הכנה".

מה דעתך על הקהל הערדי?

"קהל מפרגן, שמח, רעב למסיבות, קהל שאני מאוד אוהב!"

באיזו עיר ומול איזה קהל היית רוצה לתקלט?

"החלום הרטוב שלי הוא לתקלט בטומורולנד"

אנחנו נאחל ליוני המון הצלחה בהמשך, שלא יהיה שום דבר שיעצור אותו מלכבוש את החלומות הכי גדולים שלו. אנו בטוחים כי עוד נשמע ממנו הרבה.