הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אמנות בקפה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2013-04-25 13:27:17

אמנות בקפה
"אמנות בקפה"

 

נורה קובה, בעלת הגלריה "רוחות המדבר" מרובע האמנים, מזמינה את ערד לחוויה אמנותית בטעם קפה – תת כותרת

הגלריה של האמנית נורה קובה, "רוחות המדבר", בטיילת האמנים החדשה של רובע האמנים ערד, צבעונית ועמוסה. על הקירות, מהרצפה ועד התקרה הגבוהה, תמונות שמן יפהפיות בנושאים שונים. בלב הגלריה פסלי בטון של רקדני בלט בתנוחות ריקוד. חלל הגלריה הוא רב תכליתי. בשעות הבוקר ואחר הצהריים מגיעים אליו תלמידים לשיעורי ציור. שם גם נורה גם יוצרת לאורך כל שעות היממה. עכשיו, אחרי שלוש שנים וחצי, היא פותחת את המקום למעין קפה גלריה ארטיסטי ומזמין.

למה דווקא עכשיו?

"חג הפסח נתן לי את ההרגשה שמשהו חדש מתחיל", אומרת נורה. "נראה לי שזו תקופה מאוד נעימה לטייל ברובע, להכיר את האמנות שבו – לא רק בגלריה שלי, ונראה לי שדרך המפגש של קפה, הרצאות, אמנות ומוזיקה תיוולד אולי נישה חדשה בערד".

איזו חוויה את רוצה שאנשים יחוו כאן?

"אני רוצה שקודם כל אנשים ייהנו. שיהיה להם טוב על הלב, וצבעוני כמוני".

את חושבת שערד מוכנה לחוויה כזו?

"ודאי שכן. ולא רק לערדניקים, גם לאנשים שמגיעים מחוץ לעיר. זה יהיה מקום שהקשר בו הוא יותר אישי, שאפשר לחלוק בו חוויות ולא רשת אלמונית חסרת ייחוד. זה לא מקום סטנדרטי, ואני מאמינה שעם הזמן הוא ישתנה כמו שאנחנו משתנים עם הזמן, אבל זה סימן שאנחנו קיימים, שאנחנו חיים. את הצורך לעשות דברים חדשים. משמח אותי לעשות משהו שגורם לי להרגיש טוב עם עצמי. חשוב לי שגם אנשים שיבואו למקום ירגישו טוב שהם באים לכאן לשתות משהו או לשמוע מוזיקה".

מיהו קהל היעד שלך?

"אני לא חושבת שזה המקום לאנשים שמחפשים וודקה רד בול. אני רוצה שהמקום הזה יהיה בית לאנשים בני 40 פלוס ומעלה בעיקר, שמחפשים חוויה אחרת בערד, ובכלל בנגב".

בין המוצגים המעניינים סביב הגלריה, יעל מנדלות יפהפייה שעוצבה על ידי נורה בפרויקט "שביל היעלים" שהתקיים ברובע בסוכות האחרון. היעל, שהוצבה בכניסה לגלריה, הפכה עד מהרה לקמע של הרובע כולו, והיא מעטרת את שער הפלאייר החדש של הרובע.

"מבחינתי פתיחת הקפה היא סגירת מעגל", אומרת נורה. "רציתי לפתוח בית קפה לפני הרבה שנים בארגנטינה, והיום זה קורה בגלריה שלי. המנדלה היא בדיוק זה. אחרי הרבה שנים אתה מוצא את עצמך במקום אחר לגמרי – אבל ממשיך הלאה בחלומות שלך, סוגר מעגלים ופותח אחרים. הצבעוניות של היעל מייצגת את שמחת החיים שלי ושל האורחים שלי".

הכסאות והשולחנות בקפה משופצים ומצוירים. כך, תוכלו למצוא בגלריה כסאות מעוטרים בציורי רנסנס, ספות ויקטוריאניות וארונות מפוארים, שעד לא מזמן היו זרוקים בחצר, שקיבלו חיים חדשים.

הקפה גלריה יפעל בימים ה-שבת בשעות אחר הצהריים והערב, וישולבו בו מופעי מוזיקה, הרצאות ומפגשי אמן. הכניסה לגלריה חופשית – הקפה עליכם.