הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חלומות על תהילה עוברים ברובע האמנים

מאת: אורן עמית writer
אודות הכתב: אורן עמית
תאריך: 2013-03-14 12:13:51

חלומות על תהילה עוברים ברובע האמנים
"חלומות על תהילה עוברים ברובע האמנים"

כ-60 זמרים וזמרות צעירים התמודדו על מקום בתכנית הכישרונות "אקס פקטור" באודישנים שנערכו ברביעי שעבר במוזיאון הזכוכית שברובע האמנים בערד. הרבה מתח, הרבה תקווה ותרנגול אחד 


ביום רביעי האחרון התקיימו ברובע האמנים האודישנים המקדימים לתכנית הכישרונות "אקס פקטור". כ-60 צעירים מערד ומכל אזור הדרום הגיעו להתמודד, הכינו שירים והתרגשו להיכנס למועדון "הצנצנת" שבמוזיאון הזכוכית, שם המתינו להם שופטים מטעם ההפקה. אלה שיתקבלו יעברו לשלב הבא, באודישנים מצולמים מול שופטים אחרים. התכנית עתידה לעלות ב"רשת" - ערוץ 2, בחודשים הקרובים. הנה כמה רגעים מתוך אחר הצהריים הזה.

*שוהם גובר (14) מערד, הכינה את השיר "ולרי", לדבריה "כי איימי ויינהאוס היא אגדה". היא מקווה בעיקר ליהנות - ויש לה גם לא מעט חששות. 

 

*מרדכי בן חמו, גיטריסט ובעלי האולפן בערד, מארגן את האודישנים מטעם חברת ההפקה. ״אני המום ממספר האנשים שהגיעו לאודישן, ומכל הארץ. יש פה אנשים מירושלים, מאשדוד, מבאר שבע. פשוט מקסים״.

 

*איתן בן גוזי (18) וטינה דיכטיאר (16) מערד, יושבים בפינת הספסלים החדשה ברובע האמנים ועושים חזרות. הם ישירו ״כחלק מ'הפרויקט של סולימאן'״ יחד עם ראובן אברמוב את ״אבא״ של שלומי שבת. השלישייה מכירה מילדות, ותשיר את השיר הזה דווקא "כי שלושתנו מאוד מחוברים לאבא שלנו״. לאן רוצים להגיע? ״לאן שנגיע - מבורך״.

 

*תור גדול של אנשים מחכה בכניסה למוזיאון הזכוכית. בין הנבחנים: ילדים בני 14 וגם בני 40. האודישנים עצמם מתקיימים במועדון הצנצנת שבתוך המוזיאון - עד לא מזמן לול תרנגולות. תרנגול אחרון עוד מטייל ברחבה ומחפש את ביתו, לשווא. 

 

*אלמוג רותם (19) מערד, הופיעה בכל טקס עירוני בשנים האחרונות, וכיום משרתת בצבא. הכינה את ״חשמל זורם בכפות ידיך״ ואת ״יקירתי״. לא מצפה לכלום ורוצה ליהנות. רוצה להמשיך לשיר בהמשך ועובדת על חומר מקורי עם מרדכי ודוד ולדמן. אמא הגיעה, האח, החבר והחברה. ״היא אחת הזמרות לדעתי״, אומר האח בן.


*גדעון פרידמן (72) הוא השריף של האירוע הזה. את הצנצנת הקים במו ידיו, והיום הוא מסתובב כסבא גאה בין עשרות הצעירים הממלאים את המקום. בתכנית  למלא את כל אולם הצנצנת בגופי תאורה - מצנצנות ישנות כמובן. הצנצנת לאחרונה הפכה למרכז פעילות ותרבות עם ההצגה הקלאסית "הנפילה" של ניקו ניתאי, ערבי מוזיקה והרצאות, ופרידמן צופה לה עתיד גדול.