הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תגובה למכתב בשם "האם שמתם לב" של גילה ארזי נופר /

מאת: נדב בלוך מקבוצת "הרוב מחליט" writer
תאריך: 2013-02-28 14:38:39

תגובה למכתב בשם "האם שמתם לב" של גילה ארזי נופר /
"תגובה למכתב בשם "האם שמתם לב" של גילה ארזי נופר /"

 

המכתב שנכתב ע"י הגב' המכובדת, המתיימר למחות נגד הפצת שנאה, אינו אלא כתב שטנה שלוקה באי דיוקים רבים בלשון המעטה.

הקבוצה שעליה כותבת הגברת נקראת "הרוב מחליט" (ולא הרוב קובע) והיא מונה כ- 1000 חברים שחתמו על העצומה שכותרתה "בלימת התחרדות העיר". כידוע, לשני הכנסים שאורגנו בנושא זה הגיעו מאות תושבים מודאגים כך שלא מדובר ב"קומץ קטן", כפי שנכתב.

התושבים המודאגים האלה תומכים בקבוצה, כי הם חשים שהסטטוס-קוו שהיה גאוות העיר במשך שנים רבות בעיר הולך ומופר ברגל גסה. במקומות בהם מתקיימת פעילות של חסידי גור נגרמות הטרדות כמו פעילות בתי מדרש רעשנים, הפעלת בתי עסק במבני מגורים, הדרת נשים באוטובוסים וגם היו מקרים של לחץ על דיירים חילוניים בכניסה לבניין לעזוב.

התנהלות המגזר החרדי כרוכה בזלזול בחוקים רבים של מדינת ישראל, רק מיעוטם נידונים בבית משפט או שגוררים צו סגירה. רוב הפרות החוק זוכות להתעלמות ואוזלת יד של העירייה והמשטרה.

זכותו של הציבור למחות על כך שאורחות חייו משתנים אל מול עיניו ועל כך שהוא שמהווה רוב מופלה לטובת המיעוט. כל הפעילות הציבורית של קבוצת הרוב נעשית מסגרת החוק (איש לא נסע נגד כיוון התנועה). פעילות זאת גם אינה מכוונת כנגד פרט זה או אחר, כי אם נגד מוסדות מחוץ לעיר ובתוכה, שמסייעים להאיץ את תהליך ההתחרדות של העיר.

שימו לב שלצד המכתב של הגב' הנכבדה ישנו מכתב אחר נוסף של מי שאינו שייך לקבוצה. מכאב לבו מדבר על העדפת הציבור החרדי על פני הציבור החילוני ע"י הנהלת העיר. מכתבים כאלה פרי יוזמה עצמאית של תושבים נכתבים בעיתון כמעט מדי שבוע.

ראש העיר הכריזה בפומבי בחגיגות היובל לערד מעל בימת קולנוע  אורון  כי "ערד תישאר עיר חילונית כפי שהייתה עד כה ושהסטטוס-קוו יישמר". מי ייתן והנהלת העיר והעומדת בראשה יתעוררו, יתנתקו מהסכמי העבר וישכילו לבלום את התהליך המואץ כדי שלא תהיה בכייה לדורות.

המחאה בערד היא חלק ממחאה כלל ארצית שהולכת ומתפתחת כנגד תהליכי ההתחרדות. מחאה זו גם באה לידי ביטוי בתוצאות הבחירות לכנסת ה 19.

בכבוד רב