הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מקהלת ערד חזרה מסיור מופעים בחו''ל

מאת: אורי פרי writer
תאריך: 2011-06-30 12:17:09

מקהלת ערד חזרה מסיור מופעים בחו''ל
"מקהלת ערד חזרה מסיור מופעים בחו''ל"

בימים אלה חזרה מקהלת ערד מסיור מופעים בפסטיבל בין לאומי למקהלות ברפובליקה העצמאית סן-מרינו אשר באיטליה. מקהלת ערד ייצגה את העיר ערד ואת מדינת ישראל בפסטיבל המקהלות אשר התקיים בסן- מרינו. הפסטיבל מתקיים זו השנה התשיעית והשתתפו בו 19 מקהלות מכל העולם. זו הפעם הראשונה בה השתתפה בפסטיבל מקהלה מישראל. המקהלה התקבלה בתשואות חמות על ידי הקהל המקומי וכל המקהלות. המקהלה השתתפה בכל אירועי הפסטיבל ושרה ממיטב שירי ארץ ישראל היפה ואף חילקה את דיסק המקהלה שהופק לאחרונה. בניגוד לרוב המקהלות אשר שרו שירים כנסייתיים שרה מקהלת ערד שירי עם ושירים קצביים, עם המנצח רונן בן-דוד ליד הפסנתר וזכתה לתשבחות רבות. גם הפעם כבפעמים הקודמות, שילבנו סיור תיירותי עם סיור מוסיקלי. ביקרנו באיטליה בעיר ונציה, בסן מרינו, בעיר הפסיפסים המפורסמת ראבנה ובחצי האי גרגנו. חצינו במעבורת את הים האדריאטי ועברנו את אלבניה בדרכנו למונטנגרו. למדנו רבות בעזרת המדריך המצוין גבי זהר בנושאי היסטוריה, גיאוגרפיה וטבע. גולת הכותרת של הטיול היה הביקור במונטנגרו שהיא מדינה חדשה יחסית שזכתה לעצמאות רק בשנת 2006 כאשר נפרדה מיוגוסלביה הגדולה.


הנופים, שמורות הטבע, היערות והאגמים הנהדרים הדהימו את חברי המקהלה שכבר ראו רבות בסיורים קודמים. טיול הג'יפים והסיורים הרגליים הוסיפו למורל הקבוצתי מאד.


כאן המקום להודות למנצח רונן בן דוד על ההכנה המדוקדקת לפסטיבל ולמדריך הטיול גבי זהר על הסבריו המאלפים בכל נושא ועל הידע הרב שהפגין. כמובן יבואו על הברכה גם מנהל המקהלה ראובן בצרתי וחברי ועדת חו''ל על אירגון למופת של סיור שהיה הפעם מורכב באופן מיוחד. תודה גם לחברת אמריקן אקספרס על ביצוע הטיול.
להתראות בטיול הבא.