הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

כנס המייסדים שהיה בסוף דצמבר 2012

מאת: רוחמה נחמני וויויאן גריס writer
תאריך: 2013-01-17 00:34:14

כנס המייסדים שהיה בסוף דצמבר 2012
"כנס המייסדים שהיה בסוף דצמבר 2012 "

 

כנס המייסדים היה יזמה של וועדת מייסדים שקמה באוגוסט 2012 ביוזמתה של רוחמה נחמני חברת הוועדה למוזיאון ההיסטורי מעמותת "קרן לב ערד", להפקת מסיבת מייסדים לכבוד שנת היובל לערד. לאחר מספר פניות התנדבו כשבעה חברים מהמייסדים להשתתף בתכנון. הוועדה קיבלה תמיכה מלאה בכל שרותי המשרד של המוזיאון ההיסטורי.

ראשית בדקו ומצאו את רשימת המייסדים של המסיבה משנת ה- 45 לערד רשימה שהתבססה על רישום בעירייה של תושבים שהגיעו לערד בשנים 1962-1964 והתגוררו בצריפים בשכונת ראשונים. חברי הוועדה שלחו מכתבים לכל רשימת המייסדים הנ"ל על מנת לדעת מי מתכנן להגיע למסיבה בערד.(שמות חברי הוועדה צוין במכתב) תאריך עדיין לא היה ידוע. גם בעירייה במחלקת אירועים עדיין לא ידעו את תאריכי האירועים הכללים לערד). כמו כן הוחלט להרחיב את הרשימה ולצרף גם את בני הדור השני שגדל בערד. הסתבר שמספר רב של מכתבים חזר בגלל שינוי כתובת וכך התחילה העבודה באיתור החברים. לאחר עבודת טלפונים מאומצת הצליחו חברי הוועדה לאתר 99% מהחברים. כאשר חזרו כל התשובות עם המידע והרשימה עודכנה הגיע סוף חודש אוקטובר וכבר כל האירועים ליובל ה-50 לערד שובצו ולא נשאר יום פנוי לאירוע המייסדים. לכן הוחלט לדחות את מסיבת המייסדים הקטנה לחודש דצמבר(לאחר חג החנוכה). יש לציין כי לכל המייסדים תושבי ערד נשלחו הזמנות לחגיגה הגדולה שהייתה באולם אורון ביום 21/11/12 .

וועדת המייסדים דנה על תוכן המסיבה והיקף ההוצאות. היות ואין להם הון(קופה) מייסדים, לא רצו הפעם לגבות דמי השתתפות גבוהים מהמשתתפים כבעבר(הוצאות אולם, כיבוד, הדפסת תעודות, שי צנוע, מנחה לערב - הפקה שלמה שעולה כסף), הוחלט כי ינסו לבדוק אפשרות של תרומות וקבלת אולם ללא תשלום וכשלא הצליחו פנו לעזרה. נציגי הוועדה פנו למרינה גליזר מנהלת מחלקת אירועים שנענתה ברצון רב לבקשתם למרות העלות הגבוהה לאירוע, כל זאת מתוך הערכה והוקרה למייסדי ערד. הוחלט כי יהיה כיבוד קל ולא ארוחת ערב כי המפגש יהיה בשעות אחר הצהרים. כמו כן, מבחינת התוכן התרבותי חברי הוועדה אמרו כי כמה חברים יכינו מערכון קצר כמו בכל שנה על זיכרונות מתקופת ההקמה.

בהמשך הסתבר כי המתנדבים להכנת המערכון, הברכות ותקציר אירועים הומוריסטי הודיעו כי לא ישתתפו ולא יהיה מערכון. בינתיים חשבו המארגנים על הבאת אומן חיצוני (שוב צריך תקציב) וכולם הסכימו כי שלמה בר-שביט יתאים לאירוע. וכך הוא הוזמן בכבוד רב. רק יום לפני האירוע וביום האירוע עצמו הודיעו שני החברים מקבוצת המייסדים כי הכינו ברכה. מבלי לשתף מראש את המארגנים למרות שהתבקשו לעשות כך כדי להתאים את הנאמר לאירוע. מתוך אמון מלא באנשים הם נקראו לבמה והקריאו את אשר כתבו דברים שהכעיסו רבים מהמשתתפים. יש לציין כי פניית חברי הוועדה לבצלאל טביב ראש העיר לשעבר להגיד דברי ברכה שהסכים מיד, ותודתנו על כך.

על מנת לוודא את מספר החברים שיגיעו לאירוע שוב נשלחו מכתבים בעיקר לתושבים שעזבו את ערד וכן בבדיקה טלפונית. כמובן נשלחו ההזמנות בהתאם לרשימה המעודכנת. בסופו של דבר הגיעו כמחצית האנשים שאישרו את הגעתם, דבר שקצת פגם בהתרגשות של לפגוש את "כולם". ויצר תחושה של החמצה. אך זה לא היה בידי המארגנים אלא בידי החברים המייסדים.

כתבה זו נכתבה כתגובה לשני המכתבים שפורסמו בעיתון "הצבי". לא ברור מדוע קמה צעקה שכזו. ועל מה. קל מאוד להתלונן מבלי לדעת את העובדות. אבל להגיד תודה למתנדבים שטרחו והשקיעו ממרצם ומזמנם למען הכלל קשה לכם.

לסיום אנו מודים מכל הלב לטלי פלוסקוב ראש עיריית ערד ולמרינה גליזר מנהלת מחלקת אירועים שהפיקה את האירוע בצורה מכובדת מעל ומעבר לבקשת הוועדה. כמו כן מודים לאלימלך ממה מור מנהל מרכז התקשורת על הסרט המרגש שערך לכבוד המייסדים "ערד 50 שנה". ומודים לצוות המתנ"ס ולכל המתנדבים שעזרו לנו בהפקת הערב המרגש.

כאן המקום לקרא למייסדים ובני הדור השני להתנדב לוועדה להמשך פעילות שוטפת, כי מי שרוצה דברים אחרת צריך לפעול עבורם.