הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

החיים הטובים

מאת: זיו מנור - מנחה ערבי תרבות על עולם היין הקסום ותרבות השתייה אצלכם בסלון writer
תאריך: 2013-01-03 13:18:42

החיים הטובים
"החיים הטובים"

מדור חוויתי על תרבות השתייה

עולם האלכוהול ותרבות היין נחשבים בחו"ל מוצר אשר מראה על רמתו ותרבותו של האדם. אין פגישה, אירוע או מפגש יוקרתי שלא נפתחים בו בקבוקי אלכוהול ויין וכאשר מגיעים אורחים חשובים, המארח מפנה אותם בראש ובראשונה לבר האלכוהול או למרתף היינות שלו. למעשה, ככל שהמארח מבין יותר בעולם האלכוהול והיין, אזי הוא נחשב לתרבותי ומשכיל יותר.במדור על תרבות השתייה אנחנו ניתן סריקה מעניינת על טיפים, מוצרים חדשים וקוקטיילים מיוחדים ומעניינים

בכול שאלה ועניין אפשר לפנות אלי למייל ואשמח לענות Zivmanor@zahav.net.il

יינות SITO:

סיטו הוא אוסף יינות מאזורי היין המובחרים בעולם, שנבחרו במיוחד ע"י צוות ייננים. כדאי להביא מכל איזור את היין האופייני לו. כל יינות הסדרה כשרים.

סיטו ריוחה ספרד:

בצפון ספרד, על גדות הנהר אברו, הזורם בעמק ירוק וקסום, מוקף הרים, נמצא אחד מאזורי היין הנפלאים בעולם. אזור ריווחה ההררי, התפרסם בזכות הקהילה האוטונומית הקטנה המשמר מסורת ארוכת שנים של ייצור יין משובח. היין מיוצר מענבי טמפניליו בשילוב זנים משניים כגראנש אדום, בטירה עתיקה בלב כפר ציורי שבצפון ספרד. היין עשוי במסורת האזור ומתיישן בחביות עץ לפני בקבוקו. הוא מתאפיין בגוף חזק ומאוזן, טעם פירותי וארומת שוקולד.

יקב ארזה- תל ארזה פטיט ורדו 2011:

שכונת תל ארזה הייתה משכן יקב ארזה בירושלים החדשה, לאחר שהמייסדים, בני משפחת שור, עזבו את הרובע המוסלמי של העיר העתיקה בעקבות מאורעות תרפ"ט. היקב שכן בשכונה עד תחילת שנות ה-80. מכאן שם היקב – ארזה. יקב ארזה של משפחת שור החל את דרכו בשנת 1847 בעיר העתיקה של ירושלים ע"י מרדכי אברהם שור בתחילת תנועת ההתיישבות. בתחילת שנות השמונים עבר היקב למשכנו הנוכחי בפארק תעשיות אדומים, ליד ירושלים. היין בעל צבע ארגמני עז, עם ניחוח מורגש של תות ורמזים של וניל וקינמון, בעל גוף חזק ועוצמתי. הענבים מזן פטיט ורדו נבצרו משלוש חלקות צמודות למרגלות שפלת יהודה. סיומות ארוכה עם רמזים לעישון ומרקם סמיך ומעודן.

שלכם,

זיו מנור - מנחה ערבי תרבות על עולם היין הקסום ותרבות השתייה אצלכם בסלון

0522457843  www.zivmanor.co.il