הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חנוכה ברובע

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-12-12 21:04:13

חנוכה ברובע
"חנוכה ברובע"

רובע האמנים בערד התעורר לרגל חנוכה, והאמנים הציעו סדנאות בנושא חנוכה לתושבי ערד ולאורחיה. לסיורים במוזיאונים הגיעו תיירים מכל הארץ, ואת הסדנאות מילאו תושבים מהעיר ומהאזור. הסדנאות יימשכו עד שבת - וכולם מוזמנים להגיע.

הצנצנת נפתחה

גלריה חדשה נפתחה בחצר מוזיאון הזכוכית - הצנצנת. הגלריה נבנתה על חורבות לול תרנגולות ישן על ידי האמן גדעון פרידמן. עד לערב הפתיחה, בשני השבוע, עוד עמל פרידמן על התקנת פנסים, צביעה והצבת עבודות. בחצר, המקורה והמחוממת, הוצגה תערוכה של אמני "עמותת הזכוכית וכל מה שקשור בה", שמושבה במוזיאון עצמו. בין האמנים המציגים - אמן ארמני מחברון, והאמנית אתי משאל, שיצרה יחד עם שתי שותפות מערד חנוכיות אותן מכרו בכל העיר. ערב הפתיחה רגש והמה אורחים מכל הגילאים, שבאו האזין לנגינת "הדינוזאור הכחול", הרכב ג'אז בן עשרה נגנים המתגוררים בכל הנגב - ממצפה ועד ערד. לראשונה נוסתה האקוסטיקה של המקום - שהתבררה כלא פחות ממופתית. המופע כולו התקיים ללא הגברה. "אני מאמין בתרבות", אמר פרידמן בפתיחת הגלריה. "אני מאמין שתרבות היא הבסיס של ההימצאות שלנו פה, ולכן פתחנו את המקום הזה". "קורה משהו בזמן האחרון ברובע האמנים", אמרה ראש העיר, טלי פלוסקוב. "החוויה גם הערב כאן וגם במדברייה, היא חוויה נהדרת, משמעותית ומאוד שונה ממה שהורגלנו אליו. אני מאמינה בכל ליבי כי הרובע יכול להיות המנוף של העיר כולה לתיירות ולתרבות. אירועי תרבות קטנים ואינטימיים לצד אירועי חוצות בקיץ יבטיחו את המשך ההתפתחות של הרובע - ויהוו בשורה תרבותית משמעותית לעיר כולה ומרכיב מהותי באיכות החיים". אורן עמית, מנהל רובע האמנים, אמר כי האירועים הנוכחיים ברובע הם רק ההתחלה, וכי יש עוד למה לצפות.

הסביבונים הסתובבו במעיין

אילנית חביב לקס, האמנית והמורה לסדנאות בגלריית "מעיין היצירה", העבירה סדנאות לעיצוב סביבונים: "באמת ראיתי ילדים שנהנים ליצור. זה הכי חשוב. תמיד כיף לפגוש ילדים שהיצירה עבורם היא חגיגה שלמה".

פסיפסים אצל חלי

חלי כהן ארחה את ילדי בית מזור, תיירים שהגיעו מהצפון הרחוק, תושבי באר שבע וילדי ערד לאורך כל ימות החג. היצירה - פסיפס זכוכית ונרות. "כל התגובות היו נהדרות. הילדים נהנו לעטר כוסות במוזאיקת זכוכית משגעת, והכי חשוב: נותרה להם מזכרת מהפעילות הביתה".

מירי ואדי יוצרים בובות מעיתונים

במוזיאון הבובות הציגו האמנים מירי ליבוביץ ואדוארד שרוסטר, לראשונה מול קהל, כיצד הם מכינים בובה מעיתונים ישנים. המבקרים ראו את הבובות בשלבים שונים - מבניית התבנית, דרך עיטופה בעיתונים ועד לתוצר הסופי, הצבוע והאנושי כל כך - כמו שהם יודעים. מוזיאון הבובות צוין לאחרונה בעיתון "ישראל היום" כאחד המוזיאונים המעניינים בישראל.