הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

להיות או לא להיות? להיות!

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-12-12 21:03:04

להיות או לא להיות? להיות!
"להיות או לא להיות? להיות!"

תיאטרון פריזמה בהנחייתה של מיכל יהודה העלה את ההצגה "להיות או לא להיות" וזכה לתשואות רבות מהקהל.

בשלוש שנות קיומה, העלתה קבוצת התיאטרון פריזמה את ההפקות המקוריות "מיקסיפור", "מוזיאון הנשים האמיתיות" ו-"להיות יוסי בנאי" , עליהן זכתה בפרס הבימוי והמשחק הטובים ביותר בפסטיבל ארצי בצוותא שבתל אביב.

הפעם העלו חברי התיאטרון, יצירה ניסיונית משותפת של הבימאית מיכל יהודה ושאר חברי הקבוצה: גרא דולוגץ, סינדי דוידסון, שלום היימן, רינה זיו, לאה פרג', אסף ראובן וטובה רודר.

אחרי הדלקת הנר הראשון לחנוכה והרמת הכוסית התיישב הקהל באולם המתנ"ס, מיכל יהודה פתחה והסבירה כי זו לא תהיה הצגה רגילה אלא נסיון ליצור משהו חדש. במהלך ההצגה, עלו השחקים והציגו לפני הקהל מה זה להיות בשבילם, מה זה לא להיות – ולמה דווקא זו השאלה? במהלך ההצגה, התייחסו השחקנים לסיפורים אישיים מחייהם, סיפורים מהתנ"ך וסיפורים של סופרים ידועים, משפחה, ילדות, עבר והווה. נגעו בנושאים כמו זיכרון, מרד ושינה. בהצגה לא הייתה עלילה, לא היו דמויות, זמן או מקום. רק סיפורים, ניצוצות, זיכרונות, להיות ולא להיות. כל אחד מהשחקנים היה שותף מלא ליצירה, בכתיבה ובבימוי. בהצגה, חושי הקהל עבדו שעות נוספות: גם שמענו, ראינו, צחקנו, נהננו ובסוף אפילו אכל הקהל מפרום, מתנת התיאטרון ובעקבות קטע במופה על פי שלום היימן על אמו ז"ל. וכך, לאורך כל ההצגה, חשף כל שחקן סיפור אחר וצד אחר והעלה אותו על הבמה, כל אחד בדרכו שלו. צוות תיאטרון פריזמה, לקחו את המונולוג המפורסם של שייקספיר "להיות או לא להיות", ובמשך שעה פירקו אותו לגורמים מכל הכיוונים. תענוג גדול היה לראות צוות מוכשר כל כך של שחקנים על הבמה, מלווים בקטעי שירה, וידאו ומוזיקה בעריכתו של דמיאן בנדה, תחת הדרכתו של דויד וולדמן, קטעי תנועה של חננאל דיקסון, תאורה מושקעת מידיו של אבל וזנטי והפקתה של דורה גורביץ.