הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מרחב קהילות צעירים קם בעיר

מאת: גלית צ'רניאקוב writer
תאריך: 2012-12-06 13:44:30

מרחב קהילות צעירים קם בעיר
"מרחב קהילות צעירים קם בעיר "

בערד לא עובר יום בלי שחושבים איך ניתן לשפר את רמת החיים של החברה' הצעירים ולכן בימים אלו ממש לאחר ארבע שנים ארוכות של חתירה למטרה קם "מרחב קהילות צעירים". הפרויקט בהובלת עיריית ערד, בשיתוף עם הסוכנות היהודית והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, זהו פרויקט יחיד במינו ואטרקטיבי המתרחש לראשונה דווקא אצלנו – בערד. מבין כל ערי הנגב זכתה ערד להיות הפיילוט שבתקווה יועתק לערים נוספות בארץ כולה.

המבנה של הווג'ס – מרכז קליטה יפית מוכר לכל ערדניק, עמד שנים רבות בשיממונו ובמסגרת מרחב קהילות צעירים שופצו דירות הסטודיו וצעירים רבים ממלאים את המקום, גרעין בני מקום, כפר סטודנטים של איילים ועמותת חלוץ. מטרת הפרויקט היא לאפשר מקום מגורים במחיר מסובסד של 500 שקלים לדירה לחודש ולאפשר להם לחיות יחד בקהילה רחבה ומגובשת עם שאיפה עיקרית – ליישב את הנגב!

אולם אין המדובר רק במבנה למגורים, כבר בחודשים הקרובים תשופץ קומת הקרקע של המבנה אליה צפוי לעבור מרכז הצעירים על שלל פעילויותיו: קורסים, סדנאות, יעוץ פרטני בתחומי ההשכלה והתעסוקה, מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה ועוד המקום מיועד לאוכלוסייה צעירה והמטרה היא לספק עבורם חיי קהילה עשירים שיכללו אירועי תרבות, לימודים, חברה ובית חם. הפרוייקט מתבסס על מוטו חשוב ועיקרי – צעירים יכולים לעשות הכל ועל הדרך גם להגשים חלומות.

דיירי המתחם הינם צעירים איכותיים אשר תורמים מזמנם במגוון פעילויות התנדבותיות כגון: ארגון אירועי תרבות, תכנון פעילויות חברתיות, עבודה עם נוער בסיכון ועוד. המתחם מתבסס על הרצון לתת ולהעניק כאשר העיר ערד במרכז ההוויה. בנוסף לזאת, יפתח במקום מועדון לפעילות תרבותית פתוח לכל צעירי העיר, מחשבים לגלישה באינטרנט ועוד ועוד.

אם חשבתם שזה הכל – אתם טועים! חובבי מוזיקה יוכלו להשתלב בפרויקט "קהילות צעירות" ולקחת חלק כהרכבים מנגנים במתחם כבר בחודשים הקרובים. מתוכננת עבודה משותפת של מוזיקאים מהעיר ומרחבי הדרום כולו אשר יוכלו להגיע אל המקום וליצור ביחד.

פרויקט "מרחב קהילות צעירים" החל את דרכו לפני כארבע שנים מתוך הרצון ליישב את הנגב באוכלוסייה צעירה, כיום אנו יכולים להבחין כי ערד עושה צעדים ראשונים וחשובים ביותר. הפרויקט מתקיים מתוך ההבנה כי צעירים הם דור העתיד ובזכות השאיפות והחלומות שלהם נוכל לעשות כל מה שרק נרצה !