הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

נותנים אמון בערד - ההתעוררות החיובית בעיר הובילה לעלייה חדה במספר המשקיעים בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-06-23 12:04:59

נותנים אמון בערד - ההתעוררות החיובית בעיר הובילה לעלייה חדה במספר המשקיעים בערד
"נותנים אמון בערד - ההתעוררות החיובית בעיר הובילה לעלייה חדה במספר המשקיעים בערד"

לאחרונה עם עליית מחירי הנדל"ן בארץ ובפריפריה החלו משקיעים לחפש אלטרנטיבות נוספות להשקעות נדל"ן.
עליית מחירי הנדל"ן בארץ ובפריפריה לא דילגה על העיר ערד, מחירי הדירות עלו בכ-16% בשנה האחרונה. מחירי דירת 2.5 חדרים נאמדת בכ- 250 אלף שקלים ומושכרת בכ- 1500 שקלים, דירת 4 חדרים נאמדת בכ- 380,000 שקלים ומושכרת ב-2200 שקלים. התשואה הממוצעת בעיר עומדת על כ- 7-8 אחוז.


חי יפרח, מנכ"ל בסט האוס: "ערד נמצאת בתקופת התעוררות לאחר שנים ארוכות בהן הנדל"ן היה רדום בעיר, ולאחר משבר דמוגרפי ארוך, משקיעים רבים מזהים את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בהשקעות נדל"ן בעיר. בחודשים האחרונים קיבלנו עשרות פניות של משקיעים המעוניינים בשירות ניהול נכסים ואיתור הזדמנויות נדל"ן בערד, שזו לא פחות מהצבעת אמון עבור העיר".


לערד צפויה עלייה במחירי הנדל"ן ופריצת דרך משמעותית. פרויקטים רבים בעיר וסביבתה יובילו לפריצת דרך משמעותית ועלייה במחירי הנדל"ן בערד. עיר הבה"דים שדובר עליה רבות ותמוקם בצומת שוקת הקרוב לערד, תוכניתו של שר השיכון להוביל להקמת ישובים קהילתיים בדרך הכביש המובילה לערד, מרכז מסחרי ועסקי שעתיד להיבנות בראשות איש העסקים רני צים והרחבת הכביש המוביל לערד שספג ביקורות רבות, כל אלו, יחד עם הקרבה לים המלח, מפעלי התעסוקה הסובבים את העיר וגידול טבעי של האוכלוסייה יובילו בעתיד הקרוב לעליית מחירים בעיר.

לכך תוסיפו את העובדה שיש פריחה בדרום. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד הבינוי והשיכון שפורסמו לאחרונה עולה, כי חלה עליה של 36% במספר הדירות החדשות שנמכרו בדרום. עליה זו נרשמה בארבעת החודשים הראשונים של השנה (ינואר עד אפריל). חלקן של הדירות שנמכרו מכלל הכמות המבוקשת עמד על 69%, יותר מכל מחוז אחר. על פי הנתונים, בארבעת החודשים הללו נמכרו באזור הדרום 1,558 דירות חדשות לעומת 1,150 בתקופה המקבילה אשתקד.