הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

משטרת ערד נגד הבריונות המוטורית

מאת: ליאת בן-דב writer
תאריך: 2011-06-23 11:50:52

משטרת ערד נגד הבריונות המוטורית
"משטרת ערד נגד הבריונות המוטורית"

כתב אישום חמור ובקשה למעצר עד לתום ההליכים הוגש נגד נהג אשר נראה על ידי שוטר בעת שהוא עומד מחוץ לרכב וצורך אלכוהול, הוזהר על ידי השוטר להימנע מנהיגה אך נסע ללא רישיון,  נמלט מהשוטרים, סיכן את המשתמשים בדרך ולבסוף לאחר מרדף של 30 ק"מ התנגש בשתי ניידות משטרה.

ביום שבת, ה-11/6, סמוך לשעה 02:00, אזור בתי המלון של ים המלח. שוטר משטרת ערד, המוצב ביחידת ים המלח, אלכסנדר רוסקוביץ' (רוסקו), מבחין בחשוד בשנות ה- 20 לחייו, הנראה בלוויית אחרים עומד מחוץ לרכב וצורך משקאות אלכוהוליים. רוסקו בדק ומצא שהחשוד אינו מורשה לנהוג כבר משנת 2010. החשוד הוזהר להימנע מנהיגה והאלכוהול הושלך על ידי השוטר. רוסקו אשר חשד כי הנאשם וחבריו לא ישמעו להוראותיו המתין בקרבת מקום ואכן זמן קצר אחר כך עלו הנאשם וחבריו לרכב והחשוד נהג בו. משנקרא לעצור את הרכב על ידי השוטר החל להימלט במהירות מהמקום בכביש המקשר בין בתי המלון לאורך ים המלח. תוך כדי נסיעת החשוד וחבריו עמו ברכב, פרץ החשוד את מחסום הביקורת שביציאה ממתחם בתי המלון והוסיף לנסוע במהירות ובפראות תוך שהוא מסכן את שאר המשתמשים בדרך. הניידת הוסיפה לדלוק אחר הרכב, שהמשיך בנסיעה על כביש 31 לכיוון ערד תוך נסיעה לסירוגין בנתיב הנגדי.


בעקבות דיווחיו של רוסקו, הציבה המשטרה בהמשך כביש 31 סמוך לכניסה לעיר, חסימה קשיחה עם דוקרנים, שתי ניידות משטרה וכוחות שיטור מתוגברים.


לאחר מרדף של 30 ק"מ, עם התקרב הרכב למחסום המשטרתי, הוסיף לנסוע במהירות לעבר המחסום, עלה על הדוקרנים, שניקבו את גלגליו התנגש בשתי ניידות המשטרה שעמדו בסמוך למחסום ונעצר על אי התנועה שבכיכר. בשלב זה, נטשו החשוד וחבריו את הרכב והחלו להימלט רגלית לכיוון גן החמישה. לאחר מרדף רגלי עיקש וקצר - נתפסו החשודים – הנהג, תושב רהט כבן 23 וחברו – תושב הרשות הפלסטינית כבן 27. חשוד שלישי שהיה ברכב, שוחרר לאחר שהוברר כי לא היה מעורב במקרה.


בעקבות המקרה, הקימה משטרת ערד צוות חקירה מיוחד בראשותם של חי אבנעים ודודו לוגסי, מתוך הבנה שמדובר באירוע הרבה מעבר לעבירת תנועה. מדובר בבריונות לשמה והתרסה נגד שלטון החוק המחייבת גיבוש כתב אישום חמור בפרקליטות ולא להסתפק בתיק תעבורה.


יוני זייטק מפקד תחנת משטרת ערד: "התחנה נערכת, כתפיסה, בנושא של לחימה בביריונות המוטורית בדגש על כביש 31 ואזורי בילוי בים המלח. גם מפקד המחוז הנכנס הדגיש כמדיניות את נושא אכיפת החוק בכבישים בדגש על ציר 31. יש לציין, שלנהג יש עבר רב בתחום עבירות התנועה. בעזרת שיתוף פעולה רב תחנתי בין שוטרי ערד, לרבות אלו המוצבים ביחידת ים המלח, מתנדבי התנועה מתנדבי יחידת הג'יפים, ופעילות נחושה של השוטרים והמתנדבים למרות הסיכון העצמי, החשודים נתפסו. ציבור שנתקל בתופעות כגון אלו מתבקש לפנות לתחנה, וחשוב להדגיש שניתן לפנות גם לא בזמן אמת הואיל ולמשטרה יש את האמצעים לאתר את החשודים ולהגיע אליהם בשלב כזה או אחר".