הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

איכות החיים בערד

מאת: דוני רוס writer
תאריך: 2012-11-15 14:14:35

איכות החיים בערד
"איכות החיים בערד"

תושבי ערד היקרים,

יש לנו כאן משאבי טבע נדירים. אויר נקי ויבש יחסית למצב השורר ברחבי הארץ, מרחבים ונופים מרהיבים. בנוסף תוכננה העיר כך שרוב הכבישים בה רחבים, יש שכונות מגוונות – בתי קומות לצד בתים צמודי קרקע בכל הגדלים שניתנים לרכישה גם במחירים סבירים, פארקים ומתקני משחקים בכל שכונה.

איכות החיים נקבעת גם ברמת הניקיון וזאת אך ורק תלויה בנו התושבים!  כשאני מטיילת ברחובות ובפארקים הסמוכים למגורי ולעיתים גם במקומות אחרים בעיר, אני נתקלת בפסולת וזבל שמקומם בפח והפח נמצא במרחק מטרים ספורים בלבד. בקבוקי פלסטיק שמקומם בכלל במחזור, ניירות, פסולת אוכל, בדלי סיגריות ומה לא... שלא לדבר על צואת כלבים. מה כל-כך קשה לקחת כמה שקיות פלסטיק בזמן הטיול עם הכלב לאסוף ולזרוק לפח?

האם החצר או הבית שלכם ניראים כך? סביר להניח שלא תרשו זאת. אז מדוע מחוץ לחצר הפרטית שלכם כן? הרי כל העיר היא בעצם בדיוק כמו החצר והבית שלכם אתם נמצאים ומסתובבים בתוכה כל יום! אני בטוחה שגם לכם לא נעים לדרוך על פסולת או צואה.

התברכנו במקומות חניה צמודים לבתים שברוב היישובים אפשר רק לחלום עליהם וכאן בקושי אנשים משתמשים בהם. חונים ברחוב עצמו כדי לחסוך בהליכה של עוד כמה צעדים לבית, פעמים רבות קשה לעבור ברחוב או לחנות בו כשרוצים לבקר והחניות הפרטיות הופכות לשדה קוצים, מזבלה "פרטית" ומחראה לכלבים.

אם אנחנו רוצים שתבוא לכאן אוכלוסיה איכותית נוספת וזה הרושם הראשוני שלהם בודאי יעדיפו לגור במקום אחר ששם תרבות הניקיון טובה יותר!

אך קודם כל בשביל איכות החיים שלנו! אין אנו צריכים להעמיס זאת על עירית ערד. מדוע עליהם לפקח ולנקות אחרינו? מחלקות הגינון והתברואה עושות מאמצים ליפות במשאבים העומדים לרשותם ליפות את העיר וכל שעלינו לעשות הוא לשמור על כך, ולא רק במבצעי ניקיון המתקיימים מידי פעם!

בתקווה שמכתב זה גם יגיע לעיניים הנכונות.