הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תלמידי בית הספר "לבאות-מנגן ושר" בכנס הרכבים קאמריים בדימונה

מאת: מיכה שרביט writer
תאריך: 2011-06-23 11:29:29

תלמידי בית הספר "לבאות-מנגן ושר" בכנס הרכבים קאמריים בדימונה
"תלמידי בית הספר "לבאות-מנגן ושר" בכנס הרכבים קאמריים בדימונה"

כנס הרכבים קאמריים לבתי ספר יסודיים התקיים זו השנה השלישית ביום רביעי, ה-25/5, בדימונה. היוזמה הינה פרויקט משותף של "תוכנית קרב למעורבות בחינוך" ושל בתי ספר עם ייחודיות בתחום המוזיקה.
מהי מוזיקה קאמרית? זוהי צורה של מוזיקה קלאסית, כתובה לקבוצה קטנה של כלים. מושג זה כולל כל "מוזיקה אמנותית", המבוצעת על ידי מספר נגנים קטן, עם מבצע אחד לכל תפקיד. המילה "קאמרה" מקורה בלטינית ופירושה "חדר". הווה אומר, מוזיקה קאמרית היא מוזיקה, שנועדה לביצוע בחדר, בניגוד לאולם, על פי רוב באווירה אינטימית. עם זאת, בדרך כלל אין המושג כולל מעצם הגדרתו ביצועים בכלי יחיד. הביטוי מוזיקה קאמרית מתייחס ליצירה לשני כלים לפחות. להלכה, אין גבול עליון למספר כלי הנגינה.


מהו הרכב קאמרי ? קבוצה קטנה של נגנים/זמרים (שלושה עד שמונה). קיימים הרכבים רבים בשילובים שונים ומגוונים.

הייחוד בכנס היה שכל התלמידים היו על "במה" אחת, כולם ישבו במעגל גדול וניגנו בתורם. ילדים מדימונה, ערד והערבה הפליאו לנגן בהרמוניות מופלאות וקינחו בשיר סיום משותף. הילדים היו גם נגנים וגם קהל, וניכר כי כיבדו מאוד את המעמד ואת השותפים מבתי הספר האחרים.


זו השנה הראשונה בה תלמידים מכיתות א' עד ו' מבית-ספר לבאות "מנגן ושר" השתתפו בכנס, התלמידים ניגנו בהרכבים שונים, בתופים, כינור, צ'לו, חליליות ואף שרו במקהלה. תגובות הקהל היו נלהבות, וילדי לבאות זכו לפרגון ותשבחות על הרמה הגבוהה בנגינה אליה הגיעו לאחר שנה אחת של למידה.


תודה מיוחדת למורים שמלמדים ומקדמים את תלמידי לבאות בתחום המוזיקה אולגה לויטין - צ'לו, נטליה דרור  - חליליות , סבטלנה גוטמן - ניצוח מקהלה, אורי גודין – תופים וסוניה גנדלמן מנהל הקונסרבטוריון בערד.
כבר מצפים בכיליון עיניים לכנס הרכבים קאמריים בשנה הבאה אשר יתכן והפעם יתארח בערד!