הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

קונצרט סיום שנת הלימודים 2010-2011

מאת: ליאת בן-דב writer
תאריך: 2011-06-23 10:57:22

קונצרט סיום שנת הלימודים 2010-2011
"קונצרט סיום שנת הלימודים 2010-2011"

ביום שלישי, 31/5, נערך קונצרט סיום שנה חגיגי של תלמידי הקונסרבטוריון באולם דולב במתנ"ס, בנוכחות מ"מ ראש העיר וסגנה מקסים אוקנין, מנהלת מחלקת החינוך רחלי אברמזון, מנהל המתנ"ס דודי שושטרי, מנהלי בתי-הספר "לבאות" ו"יעלים-עופרים" – ברכה אורנן ואייל קידר, תלמידים והורים. תלמידי הקונסרבטוריון, בקטעי סולו (בפסנתר, כינור, ויולה וגיטרה) ובהרכבים שונים (חלילית, גיטרות וכלי הקשה), הוכיחו יכולת מוזיקלית ושליטה בכלי נגינה ברמה טובה מאוד והשמיעו מוזיקה קלאסית, ישראלית, מוזיקה קלה ומוזיקה מודרנית.
היתה זו שנה פורייה של הרחבת פעילויות הקונסרבטוריון הן בנפח הפעילות שבין כתלי המוסד עצמו והן בעשייה החינוכית במסגרת בתי-הספר היסודיים של ערד.


בקונסרבטוריון אנו ממשיכים בהכנסת כלי נגינה חדשים לפרויקטים בבתי הספר, כגון: חצוצרה, טרומבון, בריטון, קרן יער, טובה, קלרינט וסקסופון. השנה הושם הדגש על כלי נשיפה ממתכת ומעץ בנוסף לכלי הנגינה הנלמדים: חליליות, כינור, צ'לו, תופים וחליל צד.


היום תלמידי הקונסרבטוריון לומדים מגוון רחב של כלי נגינה. בתוך חודש וחצי הצליח הקונסרבטוריון להרכיב תזמורת כלי נשיפה שהתלמידים המשתתפים בה מנגנים בכלים חדשים כמו חצוצרה, קרן יער, טרומבון, בריטון וטובה בנוסף לקלרינט, סקסופון,חליל צד וכלי הקשה. בשנה הבאה עתידים להיפתח תחומי נגינה נוספים כמו מנדולינה, אקורדיון ומקהלת ילדים.


מזה שנתיים קיימת תזמורת כלי קשת צעירה שמרגשת את כולם בהופעות המצליחות שלה.
להצלחת הפרויקטים שותפים רבים. ראוי לציין את תמיכתן של הנהלת העיר, מחלקת החינוך והנהלת המתנ"ס בפעילויות הקונסרבטוריון ובפרויקטים מוזיקליים של הקונסרבטוריון בעיר בכלל ובבתי-הספר בפרט. מן הסתם, הפרויקטים המוזיקליים של הקונסרבטוריון בבתי הספר לא היו זוכים להצלחה כה רבה ללא תמיכתם של בתי-הספר "לבאות" ו"יעלים-עופרים" ושיתוף הפעולה עם הנהלת בתי-הספר, שהוביל לתוצאות מעולות בקרב החינוך המוזיקלי בעיר. ובמיוחד ראוי לציין את מחויבותם והתמדתם של התלמידים לאורך כל השנה בחזרות, שיעורים, אימונים והופעות.


תודה מיוחדת נשלחת להנהלת המתנ"ס ולצוות המורים בקונסרבטוריון על תרומתם והשקעתם הרבה בתלמידים ועל חלקם בהישגים הגבוהים להם זכו התלמידים.