הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ניקולאי שוורץ מערד זכה בפרס טראמפ להוראה איכותית

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2012-10-04 16:32:13

ניקולאי שוורץ מערד זכה בפרס טראמפ להוראה איכותית
"ניקולאי שוורץ מערד זכה בפרס טראמפ להוראה איכותית"

ניקולאי שוורץ, מורה לפיזיקה ולמתמטיקה בתיכון אורט ערד הוא הזוכה הראשון של פרס טראמפ להוראה איכותית!

פרס טראמפ להוראה איכותית, הינו פרס יקר ערך בסך 100 אלף ₪, ומטרתו היא לקדם את מערך המדעים בחינוך הישראלי, מורה שזוכה בפרס, חייב להקדיש כ-30,000 ₪ ממנו להמשך לימודים.

המתווה האסטרטגי של קרן טראמפ מגדיר שלושה ערוצי פעולה מרכזיים: רתימת אנשים מוכשרים למקצוע ההוראה; טיפוח מומחיות קלינית של מורים; בניית תשתיות מקצועיות לתמיכה בהטמעת הוראה איכותית. עד כה קרן טראמפ סייעה למספר מיזמים הנמצאים בשלבי פיתוח, ובהם, בית ספר תיכון וירטואלי למתמטיקה ופיזיקה(בהובלת המרכז לטכנולוגיה חינוכית, מט"ח), מאגר סרטי וידאושל הוראה טובה במתמטיקה, ויצירת תשתית מקצועית לקהילת מורי הפיזיקה (בהובלת מכון וייצמן למדע). כמו כן, הקרן מייסדת פרסשנתי להוראה מצטיינת בתחומי המתמטיקה והמדעים. בין הפרויקטים הנוספים שבהם הקרן תומכת מצויים גם תערוכת צילוםבנושא "קסם ההוראה" (), כנס אקדמי על מערכת החינוך בפינלנד (אוניברסיטת תל-אביב), שיתוף הציבור בגיבוש חזון חינוכי, קידום מעמד המורה בישראל (תנועת הכל חינוך), וכנס בינלאומי על רגולציה ואמון בחינוך.

ניקולאי נרגש, מספר על זכייתו

"ראשית לא האמנתי, לקח לי כמה רגעים להתעשת ולהפנים כי אני זוכה, יחד עם זאת, התמודדו מולי אנשים כה איכותיים, שבאמת לא חשבתי על זכייה, זוהי הרגשה שמימית, זה בהחלט כיף גדול ותחושה נפלאה ואני חש אחריות עצומה, תמיד השתדלתי לעשות הכל על הצד הטוב ביותר, מבלי לקטר ואני בהחלט מתכוון להמשיך לעשות זאת".

 כיצד הגיבה הסביבה לזכייתך?

"אני רוצה לציין את התמיכה והעידוד שקיבלתי וממשיך לקבל בבית- ספרנו,  ברחובות העיר,בפייסבוק, מהעמיתים שלי, חברים, מכרים ואנשים ברחוב והכי חשוב-  מהתלמידים שלי בהווה ובעבר. התגובות הן מדהימות ומחממות את הלב, עבורי זה מאוד משמעותי אם לא הדבר המשמעותי ביותר.  זה מרגש עד דמעות וזאת הזכייה החשובה ביותר!"