הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מורה איכותי

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2012-09-06 09:56:56

מורה איכותי
"מורה איכותי"

הכירו את ניקולאי שוורץ, רכז המגמה המדעית-הנדסית בביה"ס התיכון אורט ערד ובנוסף, מורה למתמטיקה ופיסיקה. ניקולאי הינו אחד מחמשת המועמדים הסופיים לפרס טראמפ להוראה איכותית.

מה זה אומר? מיד תבינו

קרן טראמפ היא קרן פילנתרופית שהוקמה בשנת 2011 ומטרתה להביא לשיפור בהישגי החינוך הציבורי בישראל באמצעות השקעה באיכות ההוראה בבתי הספר בתחומי המתמטיקה והמדעים. הקרן פועלת בשיתוף פעולה עם מורים ומנהלים של בתי ספר, עם משרד החינוך, האוניברסיטאות, רשויות מקומיות וארגונים מקצועיים וחברתיים העוסקים בחינוך. החלטתה של קרן טראמפ להשקיע באיכות ההוראה נשענת על ראיות מן המחקר, לפיהן איכות ההוראה היא הגורם המשפיע ביותר בכיתה על הישגי התלמידים. הנחת היסוד של הקרן היא שללא השקעה ביכולת המקצועית של סגל ההוראה לא ניתן יהיה להגיע לשיפור בר-קיימא בהישגי החינוך. הקרן פועלת לטפח ולהטמיע הוראה איכותית הממוקדת בלמידתו של כל תלמיד בכיתה. הוראה איכותית, לשיטתה של הקרן, היא הוראה שמציבה יעדים גבוהים לכל תלמיד, מאבחנת צרכים ויכולות, מפקחת אחר ההתקדמות, בונה תכניות הוראה מותאמות ונותנת לתלמיד משוב ותמיכה. על פי תפיסתה של הקרן, הוראה איכותית זקוקה לרשת של תמיכה בבית הספר אשר אותו היא רואה כקהילה מקצועית לומדת. על פי תפיסה חינוכית זו, בית הספר מגבש תפיסה פדגוגית אחידה, מפעיל משאבי תמיכה במורים ובתלמידים וחותר לסייע לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל הטמון בו. המתווה האסטרטגי של קרן טראמפ מגדיר שלושה ערוצי פעולה מרכזיים: רתימת אנשים מוכשרים למקצוע ההוראה; טיפוח מומחיות קלינית של מורים; בניית תשתיות מקצועיות לתמיכה בהטמעת הוראה איכותית.

הקריטריונים להענקת הפרס:

הפרס מציע 100,000 ₪ עבור מורה שיזכה בתואר הנכסף, מה שראוי לציין הוא שכמה אחוזים טובים מהפרס הינם עבור המשך לימודיו של המורה הזוכה והוא מחויב בכך במידה ויזכה.

הקריטריונים:

1. הענקת טיפול אישי לכל תלמיד.

2. עידוד למידה פעילה בכיתה.

3. שותף פעיל בקהילה מקצועית.

4. מסייע לבית ספרו להפעיל מערך תמיכה בלמידה.

גאווה!

ניקולאי שם את ערד על המפה במישור החינוכי וזה מקנה לנו גאווה רבה. ניקולאי שוורץ מורה ותיק בבית הספר המקיף אורט ערד, וידוע לצבי כי הוא סלל את דרכו במשך השנים לליבם של הרבה מאוד תלמידים. ניקולאי קיבל המלצה מאורט להיות מועמד לפרס טראמפ ולאחר המלצתם, נתבקש גם מנהל בית הספר, גריגורי פוזניאנסקי להמליץ על ניקולאי והצבי מנחש שהוא עשה זאת בפרגון רב.

ניקולאי מספר על העבודה עם בני נוער:

"מורה שעובד עם בני נוער צריך להיות בקיא בתחומים שמעניינים אותם, כדי שיוכל לשוחח איתם עליהם. להיות איתם זה כיף גדול", אומר ניקולאי,"אני מנסה בכל הזדמנות לשלב את הבנת החיים והידע שלי שמעבר לתחום הלימודי, והם רוצים לדעת, לשאוב ממך כל מידע שאתה יכול לתת. לכן אני חושב ששום מכשיר טכנולוגי לא יכול להחליף אישיות של מורה".

ראוי לציין כי היום ישנו עידוד רב להגביר את המודעות למקצועות המדעים מאחר ואלו מקצועות נחשקים מאוד בשוק, על כן כל דרך להגביר מודעות הינה מבורכת.

לנו נותר רק לאחל בהצלחה!

משרד החינוך: בתוך עשור יגדל שיעור בעלי בגרות במדעים ל-20% "מערכת החינוך מעבירה מסר חד-משמעי שלא היה בעבר, לדחוף קדימה כל תלמיד שיכול ללמוד לבגרות מדעית טכנולוגית איכותית".

תגובות לניקולאי מעמוד הפייסבוק:

1. "בהצלחה! אחד המורים הכי טובים שהיו לי".

2. " הוא לא רק מורה נהדר, הוא גם בן אדם זהב".

3. " אין ראוי ממנו. איש חינוך נדיר!"

4. " אין עליו! מקווה שינצח וכל ערד מחזיקה לך אצבעות!!"

5. " מורה אדיר!"

6. "המורה הכי טוב ותומך שיש, בן אדם מדהים חייכן מצחיק ואוהב ללמד! ואני אהבתי ללמוד ממנו!!"