הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

איזה נוער!!

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2012-09-06 09:41:54

איזה נוער!!
"איזה נוער!!"

 

 

יש לנו נוער מקסים בערד, השבוע זכיתי לבלות במחציתם של חבורת נערים איכותית בשעות הערב, במסגרת החזרות להצגה שהם מעלים בשבוע הבא במתנ"ס. אלו היו בהחלט שעתיים איכותיות, ומשעשעות, שהחזירו אותי אחורה בזמן (אפרופו "מר זמן, זמן, מן, נ...ן" - ואם לא הבנתם, אז תלכו לראות את ההצגה ובהחלט תבינו). החבר'ה של המקום של ר"ן ('מרכז ייעוץ ופעילות לנוער' למי שעדיין לא מכיר), שנמצא בשכונת נעורים ועובד כבר מספר שנים לא מבוטל עם הנוער של ערד, החל מגילאי 13-18, בהחלט יודע להפיק דברים טובים כאן בעיר. מלבד העובדה שהמקום של ר"ן משרת את הנוער נאמנה, הוא פתוח בשעות אחה"צ במשך כל ימות השבוע (א'-ה') מ-17:00-22:00, במקום עובדים מדריכי נוער ועובדות סוציאליות, וכמובן מתנדבים יקרים שמשקיעים מזמנם הפנוי למען הנוער שלנו. במקום יש שפע של פעילויות, משחקים, סדנאות, חדר סנוקר, חדר מחשבים, ארוחת ערב קלה, חצר נעימה והכי חשוב- אווירה מצוינת. אז מכאן בעצם הכל התחיל, קבוצת הנוער עליה אפרט בהמשך נפגשה במקום של ר"ן, יחד עם סדנת משחק בבימויה הנפלא של מיכל יהודה שתמיד, אבל תמיד עושה עבודה מצוינת, איכותית, ברמה כל-כך גבוהה, שהחזירה אותי היישר לחזרות שלי בסדנת התיאטרון של המתנ"ס לפני מעל לעשור (לא נעים לי להודות, אבל זו האמת) וזה תענוג אמיתי. דרך הסדנה, החליטו החבר'ה להעלות הפקה אמיתית, גרוטסקית כמעט שתדבר לליבם של כל אלו שחיים בערד, בדרום, במדינת ישראל, בעולם. כל אחד מכם ימצא את עצמו בתוך המילים, המשחק, התפאורה, הדמויות, אכן תוכלו למצוא את האני שבכם עומד ומשחק על הבמה.

"ריביו איזה נוער"

זהו שם ההפקה, שתעלה בשבוע הבא ביום ד', ה- 13.09.12 בשעה 19:30 במתנ"ס, והכניסה חופשית. בהפקה משתתפים - דמיאן בנדה, עידן ממן, שון אדרי, דור קריקב, קורל זמיר ודניאלה שלומוביץ'. חבורת נערים ונערות רעננים, יפים, מצחיקים, משעשעים ובעלי חוש מפותח מאוד למשחק. אין צל של ספק כי בחבורה הצבעונית הזו יש כישרונות גדולים, אני צחקתי והרבה.

אז למה משחק בעצם?

כשהחבר'ה נשאלו למה דווקא משחק, מדוע בחרו להתמקד בתחום הזה, ראיתי ניצוצות בעיניים, חיוכים מפה לאוזן ולשאלתי ענו תשובה הכי אמיתית - "כיף לנו! אנחנו מוציאים כאן אנרגיות, מעבירים זמן איכות וזה עושה לנו טוב". דניאלה הוסיפה שהם מאוד אוהבים את מיכל יהודה, הבימאית, האמת היא שאפשר להבין על מה דניאלה מדברת, מיכל תמיד מביטה בעיניים מבינות וראוי לציין כי בגובה העיניים ואין זה משנה מי עומד מולה, אם זה ילד בן עשר, או מבוגר, החיבור של הקבוצה לתיאטרון מתהדק עוד יותר בזכות נוכחותה של מיכל.

קורל הוסיפה ואמרה כי היא מרגישה שהיא באה לידי ביטוי בהרבה מישורים בזכות המשחק, ולמעשה האמירה שלה מתייחסת גם להצגה עצמה. ההצגה היא קומית והיא מציגה מערכות יחסים בצורה מוקצנת, גרנדיוזית ומשעשעת, מערכות יחסים בין תלמידים-מורים, הורים-ילדים, בינו לבינה. המורה לאנגלית, למשל, הוא מורה שלרוב מובל החוצה מהכיתה ע"י תלמידיו ולעומתו המורה לחשבון זה המורה שמתאפיין בהוצאת תלמידים החוצה כדרך קבע. ילדה שמשתלטת על ההורים שלה ומפונקת ברמה לא סבירה בעליל, ניצני אהבה ראשונה שמתפתחת... כל אלו ישימו אתכם מול מראה, האמירה של ההצגה, למעשה, היא ליצור הזדהות וגם ההומור שבה, ייתן לכל אחד מאיתנו לשבת ולצחוק על החיים של עכשיו, וגם על מה שהיה.

דוקומנטרי ומשחק

דבר מעניין נוסף שמשולב בתוך ההצגה הם קטעי וידאו, בהם מצולמים החבר'ה על ידי מאור אלקיים, בסיוע של מרכז שרון ישראל לקולנוע מסייע. מאור, הוא מורה לקולנוע במקצועו, שמעביר סדנת קולנוע בשנה האחרונה במקום של ר"ן. הקטע הדוקומנטרי בהצגה מציג יום בחיי... נותן אפקט מיוחד, כדרכה של מיכל שתמיד משלבת אקסטרה עניין בתוך ההצגה, תהיו בטוחים שכאן לא תשתעממו. חלק מהשחקנים כבר ותיקים בתחום, דמיאן למשל הצטרף במיוחד להפקה כדי לעבוד עם החבר'ה באופן אישי וברזומה שלו שורה ארוכה של הפקות, כמו יום הולדת לערד, טקסי יום הזיכרון, ועוד ועוד. דמיאן לומד במגמת התיאטרון שבתיכון זו השנה השלישית, כולם נראים מאוד מחוברים למה שהם עושים, עובדים מצוין ובטוחני כי ההצגה תעלה הרבה יותר מפעם אחת. קוראים יקרים, אם מתחשק לכם לצחוק ולחזור אחורה בזמן וגם ליהנות מההווה, תלכו לראות!! מומלץ! ושיהיה בהצלחה לכישרונות המבורכים שיש לנו בעיר. ההצגה, כאמור, תעלה בשבוע הבא ביום ד', ה- 13.09.12 בשעה 19:30 במתנ"ס והכניסה חופשית.