הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

30 לחגיגות הזמר העברי

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-08-30 10:59:10

30 לחגיגות הזמר העברי
"30 לחגיגות הזמר העברי"

פסטיבל ערד חגג שבוע שעבר 30 שנה להיווסדו. הפסטיבל היה מגוון וכלל שלל אומנים סימפונייטה באר שבע מארחת את אילנית, שרית חדד, בן ארצי, בני בשן ובום פם, דניאל סולומון, קוזמו, איפה הילד, סי היימן, דורי בן זאב, כוכביTHE VOICE ,אופירה גלוסקא, מירי אלוני ,להקת פיטנגו, מקהלות, חבורות זמר ועוד.

מארגני הפסטיבל החליטו השנה לחזור למקורות, לשמר ולעלות על נס את הזמר העברי. במהלך הפסטיבל הופיעו אמנים בתחילת דרכם ומצאו את מקומם על במות הפסטיבל יחד עם גדולי הזמר העברי. כמו כן, נוצרו הופעות מיוחדות וייחודיות לפסטיבל. השנה גם הושם דגש מיוחד על במת הקטנטנים, "אחת הבמות המוצלחות ביותר", סיפרה מרינה גלייזר, מפיקת הפסטיבל ומנהלת מחלקת התרבות בעיריית ערד, "חשוב היה להעביר לילדים את חווית הזמר העברי, אני מאוד מאמינה שאם מלמדים ילדים בגיל קטן לאהוב משהו כמו זמר עברי, זה יכול רק לגדול".

מערכת עיתון הצבי יצאה וראיינה את מרינה גלייזר לסיכום פסטיבל ערד ה-30.

מה היו הקשיים בהקמת הפסטיבל?

"התקציב כמובן הציב רף קושי בבניית התוכנית האומנותית, וגם צריך לזכור כי מסביב יש הרבה פסטיבלים אחרים באותם תאריכים, לכן היה חשוב לבנות וליצור ייחודיות, להיות קשובים לשאר הפסטיבלים כדי לא ליצור כפילויות וכדי ליצור פה בערד משהו שאין בשום מקום אחר בארץ. אנחנו משמרים את זה שההופעות בחינם וזה מפחית מהתקציב של הפסטיבל אבל יוצר את אותו קסם מיוחד".

מה עמד מולך בבניית הפסטיבל?

"התוכנית גם השנה הייתה מאוד נגישה לציבור הרחב ומקיפה לכל הגילאים. היה חשוב גם לשלב אומנים מקומיים כמו להקת פיטנגו עם דלית, ליטל ואלמוג שעלו על הבמה המרכזית של הפסטיבל יחד עם כוכבי THE VOICE. גם שימור זהות הזמר העברי היה חשוב, בדה-וויס למשל, הם שרו רק בעברית כפי שראוי בפסטיבל הזמר העברי, למרות שהרפטואר שלהם היה ברובו באנגלית, התעקשנו איתם שישירו רק בעברית".

ומה עם התגובות?

"שמעתי מהרבה אנשים שהיו מרוצים מהמגוון, ביום האחרון לפסטיבל הגיע אוטובוס מלא מקרית אתא במיוחד לפסטיבל, ראיתי גם אורחים מכל הארץ, נתניה, חיפה, זכרון יעקב ועוד. הם סיפרו לי שהם לא מוותרים על אף פסטיבל כבר הרבה שנים. בלילה האחרון אפילו הגיע אלי מישהו מחיפה וביקש להצטלם איתי!".

מה הלקחים לשנה הבאה?

"הבמה בקאנטרי הייתה מאוד מוצלחת, בעקבות זאת, אנחנו נעשה בדיקה מחודשת איך אפשר לשפר אותה, אני מאוד רוצה לפתח את זה".

מאיזה הופעות הכי נהנית?

"המופע לכבוד נחצ'ה היימן היה הצלחה, זו הפקה שעבדנו עליה כחצי שנה שהביאה גאווה גדולה לעיר ערד. גם הבמה של חבורות הזמר הייתה נפלאה וייצגה את פסטיבל ערד של פעם, הגיעו חבורות זמר מכל הארץ והיה אפשר לשבת ולהתרפק על שירים טובים, עצוב שמקהלת ערד לא היו נוכחים אבל אני מפרגנת להם על נסיעתם החשובה. הרובע הוא מקום נפלא עם אווירה טובה והמופע של דניאל סולומון בספריה היה הצלחה אדירה"

נראה היה כי השנה שם דגש רב על הבטיחות באירועים

"הבטיחות והביטחון עם אצלי במעלה ראשונה, אני מסתובבת כל הפסטיבל ומסתכל ובוחנת כדי לראות שהבטיחות ברמה הנאותה. יש המון דאגות, אבל אני אומרת בפה מלא שאנשים שמגיעים למופעים יכולים להיות שקטים שרמת הבטיחות והביטחון היא גבוהה ביותר ועל כך תודתי נתונה לשוטרי ערד ופקחי השיטור העירוני".

ומה מחכה לנו שנה הבאה?

"יש כבר חשיבה לשנה הבאה להמשיך ולקדם את במת הקאנטרי ואת במת רובע האומנים, יהיה פסטיבל מעניין ואיכותי כפי שהיה עד עכשיו. כל האומנים שלא נכנסו לתוכנייה השנה? טוב מאוד! יהיה את מי להביא שנה הבאה! אנחנו מרגישים את הציבור וקשובים לבקשותיהם, כך שבכל הנוגע להרכב ההופעות של שנה הבאה – הכל עדיין פתוח".

משהו לסיום?

תודה לעובדי העירייה, מרכז הצעירים, מתנ"ס, קאנטרי וכל אותם אנשים וגופים שעזרו להצלחת הפסטיבל. תודה גם לנילי סורקיס, אבישי לוי חברוני, דורה גורביץ', עופר סלע וגדעון נצר שהוכיחו כי אי אפשר לעשות שום דבר בלי הכוח הענק של כל הנרתמים להצלחת האירוע".