הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

לעצור את התחרדות העיר עכשיו

מאת: אורי ניר writer
תאריך: 2012-08-09 12:53:09

לעצור את התחרדות העיר עכשיו
"לעצור את התחרדות העיר עכשיו"

ערד היא עיר חופשית והיתה כך מאז ומתמיד. לאחרונה, לפי מה שאנו שומעים ורואים מכל שכונות העיר, מתרבות והולכות משפחות החרדים המגיעים לעירנו ערד, מתנחלים בה בכל מקום, ומתחילים להריע פה ושם לשגרת חיי הוותיקים.

לכאורה, מה רע, אחינו הם והעיר גודלת ומתרבה אך אליה וקוץ בה, אנו יודעים ומרגישים שאורח חייהם שונה משלנו ב-180 מעלות. כניסת שבת, שמירת שבת, גני ילדים, בתי ספר נפרדים, בתי כנסת נפרדים, הדרת נשים בכל מקום, ולבסוף שמענו גם לצערנו על תופעות ברוטליות כמו מלחמת השליטה על בית הכנסת האשכנזי המרכזי של הגורניקים כנגד הוותיקים והחב"דניקים של רב ליפסקר ז"ל מנהלו לשעבר, וגם על התופעה המרגיזה של הריסת פסל האהבה הרומנטי שבשכונת חצבים.

ביום שישי האחרון ראיתי את קבוצת "הרב מחליט" בקניון שמחתימה את התושבים נגד התחרדות העיר, הצטרפתי וחתמתי, ואני קורה לכל התושבים שהתחרדות העיר מפריעה להם: 1. ללכת ולחתום נגד התופעה, בקניון (ביום שישי 11:00-13:00), ובעתיד להגיש את העצומה לראש העיר ולמועצת העיר שיפעלו להגבלת התופעה.

2. לכל מי שאכפת מהנושא, לא למכור דירות לחרדים! (כפי שיעצו לאורי פרי בעירייה).

3. לראש העיר טלי ולמועצה, לפעול להקמת שכונה חרדית נפרדת שבה יוכלו לחיות לפי אורחותיהם ומנהגיהם.

4. כמו כן לפעול למען הקמת העיר החרדית כסיף שעליה דובר לפני שנה, על מנת שתוכל לרכז אליה את משפחות החרדים באזור שרוצים לחיות כמנהגיהם וכהלכותיהם בשלווה ובנחת מבלי שאנו החופשיים נפריע להם ומבלי שהם יפריעו לנו.