הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

קיץ של תרבות בספריה העירונית

מאת: צוות הספריה העירונית writer
תאריך: 2012-08-02 13:46:14

קיץ של תרבות בספריה העירונית
"קיץ של תרבות בספריה העירונית"

ברדיו מודיע הקריין על עומס חום כבד מהרגיל אבל לבאי הספריה ולעובדיה כלל לא אכפת, מערכת המיזוג החדשה מקררת את האוויר ומאפשרת לרגע אחד לברוח מהחום שבחוץ.

הקיץ, בניגוד לשנים עברו, הספריה ממשיכה לקיים אירועי תרבות והקהל מצביע ברגלים ומגיע הן לשעות הסיפור לילדים והן להרצאות למבוגרים. זה המקום להתנצל בפני אלו שהגיעו לאירועים ונאלצו לעמוד או לשבת על שולחנות בגלל כמות המשתתפים הרבה.

מאחורי הקלעים  עם ברהנו טגניה

לכובד הגעתו של כתב חדשות הפלילים של ערוץ שתיים התקשטה הספריה בתצוגת כלים ותלבושת של העדה האתיופית. הספרנית דבורה גטה גייסה את משפחתה וחברים להכנת מטעמים של העדה האתיופית ועיצבה תערוכה מדהימה שזכתה לקריאות התפעלות מהקהל.

ברהנו טגניה הגיע לערד בגיל 12 והתגורר בה עד לסיום התיכון. לכבוד הגעתו להרצאה פנתה הספריה למספר מורות שלימדו אותו בכיתות השונות והן סיפרו בתחילת הערב על ברהנו העולה החדש שמייד התבלט והשתלב היטב בחברה הישראלית. יפה מוצפי סיפרה כיצד ברהנו התנדב לעבור בין הכיתות ולדבר על האפליה בעקבות זריקת תרומות  דם של יוצאי אתיופיה.

בין הקהל הרב שהגיע לשמוע את ברהנו טגניה היו גם חבריו לבית הספר והמפגש בניהם היה מרתק ומרגש.

בתחילת דבריו אמר ברהנו "העורך רצה שאני אשדר בשעה שמונה בערב במהדורת החדשות אבל אמרתי לו היום אני לא יכול היום אני נוסע הביתה לערד"

בהמשך סיפר ברהנו על עולם החדשות ועל המקום שהוא אימץ לעצמו כלוחם נגד אפליה בכלל ושל יוצאי אתיופיה בפרט.

אין עלייך אחותי- רוביק רוזנטל ודורי בן זאב

השפה העברית המשתנה עמדה במרכז המופע של רוביק רוזנטל ודורי בן זאב. הסלנג, הפער בין שפת הרחוב לשפה הספרותית, הגשש החיוור, מילים שעשו "עליה" וכמובן שפת הנוער והפייסבוק. בדיאלוגים שנונים הצליחו השניים להצחיק, לרגש וללמד את הקהל את נפלאות השפה העברית. דורי בן זאב ביחד עם הקלידן תומר מזמר היו אחראים על הצד המוזיקלי והקהל שהגיע הצטרף בשמחה לשירה.

ערב מרגש ואיכותי שהשאיר טעם של עוד.

בתאריך 7/8/12 יום שלישי בשעה 20:00  נארח בספריה בת ערד לשעבר שרית רוטמן אשר תספר על הפרויקט 2020 שיזמה. מטרת הפרויקט לתת תקווה לנשים הסובלות מבעיות אכילה ולעורר מודעות לנושא.