הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד רוקדת ושרה

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-07-19 12:20:44

ערד רוקדת ושרה
"ערד רוקדת ושרה"

פרויקט "ערד רוקדת ושרה" נוצר לפניי שנתיים מתוך חזון אמיתי, בו תושבי ערד מגיל גן ועד 120 ירקדו וישירו. ערד, כעיר המציגה את עצמה כבירת הזמר העברי, ראוי שיהיה בתוכה גוף דומיננטי ומאתגר אשר מספק את המענה ליצירה ולביטוי מתמשכים לתושבים. הרצון העמוק היה לתת את ההזדמנות והאפשרות לכו-לם ללמוד, להתנסות ולגלות את האהבה לריקוד, שירה ומשחק בסימן שירה עברית.

ברי ללוש, ביחד עם ניר כהן, שיתפו את העירייה והמתנ"ס בחזונם ששמחו לצרף אותם תחת חסותם ומיד נכנסו למספר רב של בתי ספר, לימדו ריקוד ושירה, פתחו להקת שירה חדשה לכיתות ה'-ו' "פרחי ערד" ו"ילדי ערד" ולהקה ייצוגית "רוקדים ערד". כולן הפליאו בכישרונן באירועי העיר. הפרויקט עטף את כל הסגנונות: היפ הופ, ברייקדאנס, מחול מודרני, מחול עכשווי, קלאסי, ג'ז, שירה, משחק , בתחילת שנה שעברה היה גם ריקודי עם ועוד.. הפרויקט הוציא מופעים והפקות רבות, כגון הופעה בנתיבות עם קבוצה של אקי"ם שעבדה קשה במהלך כל השנה ועלתה גם להופיע באולם דולב, בשילוב בית הספר "יעלים עופרים" או הפקת מחזמר מקורי "שלמה" שבו השתתפו מעל 60 ילדים ושחקנים ממגמת התיאטרון בתיכון בבימויה של מיכל יהודה, עם הכוריאוגרפיה של ניר כהן והמוזיקה של דיויד ולדמן, הורם גם מופע התרמה לתומיה וסהר שהיה מרגש על פי כל הדעות והופק בשיתוף קהילת העבריים מדימונה "הצלחנו לגייס באותו ערב 12,000 ₪", סיפרה ללוש. השנה גם הפרויקט השתתף בתיכון אורט ערד באירועים המרכזיים ופרויקט שורשים ובר מצוה על מצדה. עוד מופע גדול שיצא לפועל השנה היה כמובן מופע סוף השנה של ערד רוקדת ושרה. "המופע היה מדהים, ההורים יצאו בהיי מטורף ולא הפסיקו להלל את השירה והריקוד". הקבוצה גם שרה בבמת ערב יום העצמאות האחרון וקבעה לעצמה מקום של כבוד בנוף ובהווי הערדי שכמעט בכל אירוע עירוני ובית ספרי נראו מאות הילדים ובני הנוער הלוקחים חלק בפרויקט בעודם מתייצבים לרקוד, לשיר ולשמח.

"העבודה היא עבודה סיזיפית", הוסיפה ברי ללוש, "היא לא עבודה פשוטה, אבל השכר הערכי הוא גבוה, בשנתיים האחרונות עבדתי לא לפי שעות, כל כולי הייתי בפרויקט, למענו ולמען הילדים. שאתה מתעסק בריקוד ושירה שדורש עבודה, ריכוז והתמדה, אתה לא רק מנהל את הפרויקט, אתה גם הפסיכולוג, המגשר והמתווך של הילדים וההורים".

ומה צופן העתיד? ברי שיתפה כי חלומה הוא להקים בית ספר לאמנויות הבמה בערד שבו ילמדו ריקוד, משחק, תפאורה, איפור, קולנוע , מוזיקה , סאונד וכל מה שקשור לאומניות הבמה. זוהי יוזמה מבורכת ואנו נאחל לה הצלחה בעשייתה.

לכל התלמידים, הורים ותושבי העיר

לאחר 3 שנים של ריקודים, שירים והופעות רבות, עד שאין לי מספיק אצבעות לספור אותם וכמעט 10 שנים של עבודה למען הקהילה, אני נפרדת מכם. כפי שנאמר לי הפרויקט "ערד רוקדת ושרה " נסגר.

אני רוצה להודות לכל התלמידים שלנו, להורים שתמכו ולא ויתרו, לתושבי העיר שהגיעו להופעות שלנו ותמיד חיבקו אותנו באהבה ופרגון.

תודה מיוחדת גם לכל המורים אשר לקחו חלק בפרויקט על שלימדו, ליוו והיו שם בשביל הילדים, אני מודה ומוקירה את פועלכם.

החזון שלי היה שכל אדם בערד מהקטן ועד הגדול יוכלו לרקוד, לשיר ולשחק. שהתרבות בערד תתפתח ויהיה לילדים ובני הנוער מקום להגיע אליו ולפתח את כשרונם. הייתה לי תקווה שלאחר מספר שנים נוכל לבנות בית ספר ל"אומנויות הבמה" ולשים את ערד על המפה גם בתחום הזה.

תלמידים יקרים המשיכו להפגין את כשרונכם תמיד. על תוותרו על חלומות,

כי חלומות לפעמים מתגשמים. אוהבת ברי.